Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Linnavalitsus on otsustanud sulgeda Lastepargi purskkaevu, mida rahvasuus tuntakse ka kui värvilist purskkaevu. Populaarne mänguplats purskkaevuta, ei jää kuid praegu pole veel selge, kas parandatakse vana või ehitatakse uus.

Sakala folgi-eelsele üleskutsele saata toimetusele meie reklaamtahvliga tehtud pilt reageeris viis inimest.

Teisipäeva pärastlõunal Viljandimaale jõudnud äikesepilved ja sellega kaasnenud tugevad tuuleiilid murdsid enam puid kolmes vallas. Ühtekokku tuli päästjatel teele langenud või ohtlikuks muutunud puid eemaldamas käia kuuel korral.

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on Eesti jahimehed valmis reageerima kohe, kui katku leviku takistamiseks peaks nende abi vaja minema.

Kahemeetrine till on kasvuhoones nööriga kinni seotud, sest kui taim kasvama hakkas, viskas ta ennast lapiti pikali ja toeta enam seista ei jaksanud. Õigupoolest on perenaise Kristi Ilvese sõnul hiiglaslikust maitserohelisest rohkem kisa kui vilja.

Viljandi vanalinna ainus toidupood, Koidu tänaval asuv A ja O lammutatakse järgmisel nädalal maha ning selle asemele kerkib kolmandiku võrra suurem Konsum.

 

Kahemeetrine till on kasvuhoones nööriga kinni seotud, sest kui taim kasvama hakkas, viskas ta ennast lapiti pikali ja toeta enam seista ei jaksanud. Õigupoolest on perenaise Kristi Ilvese sõnul hiiglaslikust maitserohelisest rohkem kisa kui vilja.

«Oma tooli saan ikka tagasi, aga ülejäänud mööbel tuleb mujalt,» ütleb Viljandi vallavanem Ene Saar, kui on peagi avatavas vallamajas Sakalale ringkäiku tehes jõudnud oma tulevase kabineti ukseni.

Ilmateenistus on andnud teada, et järgmistel päevadel võib 30 soojakraadile vastukaaluks näha taevast tumedaks tõmbuvat ja kuulda pikset paukumas. Päästeamet on tänavu registreerinud juba 15 äikesest alguse saanud tulekahju.

 

Selle nädala algusest on suletud Viljandis Tallinna tänava ääres asuv Maxima kauplus.

 

Läinud laupäeval peeti Karksi valla Muri ja Tuhalaane külas Vesirooside pidu, millega tähistati suve ilusaimat aega.

Viljandi rahvusvaheliste hansapäevade korraldusmeeskond jääb ilma ühest liikmest, sest linnavalitsuse ametnik Krista Kull läheb aastaks Ameerika Ühendriikidesse õppima.

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on Eesti jahimehed valmis reageerima kohe, kui katku leviku takistamiseks peaks nende abi vaja minema.

Viljandis Riia maanteel on lisaks soojatorustiku uuendamisele käsil veel kaks uut ehitustööd.

Mulgikeelsed uudised on Sakalas ja Vikerraadios kaks korda kuus. Rubriiki toimetab Kristi Ilves Tarvastu kandist.

Suvi läbi sõidave suure turistibussi nii mede oma inimestege ku vällämaalastege müüdä Eestimaad. Miu oma sõsar om tiijuht ja sõidap suumlastege ringi müüdä Eestimaad. Ta tahas neid kah Mulgimaale tuvva, aga siin ei ole kuskil üümaja anda. Meil om küll neid kotussit – egäveste uhke maja om püsti pantu, aga sääl om kotussit vähä. Ettevõtjade esi om ütelnu, et ei ole mõtet tetä suurembit üümaju, sest esiki nii 20–30 kotust ei tule täüs. Asi omgi sellen, et sii 20–30 om vähä. Vällämaalase tuleve ju suure bussige ja tahave kik üten kohan ärä magade. Kui me saas 40–50 inimest üümajale panna, sii tähendes, et na tulessive siia.

Möödunud laupäeva varahommikul ei mallanud Viljandi pärimusmuusika festivali kõrvalüritusel, Koidu seltsimajas avatud ööklubis Välk pidutsevad inimesed oodata, millal tänavapuhastusfirma kohale jõuab, ning tegid prügi täis tänava omal algatusel paari minutiga korda.

Viljandis tegutsev loomasöödatootja Scandagra Eesti on Eesti piirile jõudnud seakatku tõttu võtnud kasutusele ohutusabinõud. Näiteks töödeldakse kogu toodetavat loomasööta 75–80 kraadi juures, et pisikud hävitada.

Esmaspäeval sündis Viljandis üks tüdruk.

Lahkus Ugala kõigi aegade üks väljapaistvamaid lavastajaid Kaarin Raid.

Selle nädala algusest on suletud Viljandis Tallinna tänava ääres asuv Maxima kauplus.

 

Kristjan Lust edastas Sakala vihjeliinile laupäeval Viljandi pärimusmuusika festivalil Zetode ja Untsakate kontserdilt tehtud aerofotod.

Aafrika seakatku jõudmisega Eesti piiri vahetusse lähedusse on Viljandis tegutsev loomasöödatootja Scandagra Eesti alustanud kõikide söötade kuumtöötlemist ja territooriumile sissesõitvate autode desinfitseerimist.

Täna öösel lahkus meie hulgast teenekas lavastaja, teatripedagoog ja näitleja Kaarin Raid.

Meenutamaks veerandsajandi möödumist kolme Balti riigi vabaduspüüdu sümboliseerinud Balti keti moodustamisest, korraldatakse Viljandis kontsert, millest kõigil eestimaalastel on võimalik osa saada teleri vahendusel.

Esmaspäeval oli üks Tarvastu valla pere kimpus kährikuga, kes omavoliliselt majja tungis ning pererahvas vajas sissetungija taltsutamiseks päästjate abi.

Vajaduse korral tellib rahvusringhääling Viljandi elu kajastavaid uudiseid linna munitsipaalreporterina töötavalt Piret-Päiv Ristilt.  Seda, et tellimuse täitmine praeguse ametikohaga ei passi, asjaosalised ei karda.

 

Neli päeva väldanud tants ja trall, laul ja mäng ning rütmikus ja rahu on jõudnud lõpule. Festivalirahva mälestustepagas on täis kuumi hetki, mida külmadel talvekuudel ajusopist üles otsida.

«Just praegu viidi viimane ventilaator minema, aga pole hullu, homme tuleb juurde,» rääkis kaupluse Tuhat1 Kodumasinat juhataja Mehis Kahu. Samasuguses seisus on teisedki Viljandis jahutus- ja ventilatsiooniseadmeid müüvad ettevõtted.

 

Laupäeval juhtus Viljandimaal liiklusõnnetus, mille tõttu neli last vajas esmaabi, ning veoauto põrkas kokku mootorrattaga.

 

Samal ajal kui Viljandis liikus kõik pärimusmuusika festivali rütmis, peeti Tääksis oma pidu. Kui inimesed olid saja-aastase külamaja ajalooga tutvust teinud, suundusid nad järve äärde, võistlesid sportmängudes ning vaatasid Vastemõisa teatritrupi etendust.

Esmaspäeva varahommikul käisid päästjad Viljandis Männimäel tegutsevas puidutööstuses, kus olid süttinud saepurupunkri väljalaadimiskollektor ja ventilaator.

 

Laupäeva õhtul sai politsei väljakutse Võhmasse Kalevi tänavale, kus kaks meest olid omavahel kaklema läinud.

 

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei plaani bussifirmade kriitikast hoolimata lähemal ajal rongipileti hindu muuta.

 

Eile keskpäeval võeti kaunistused Viljandi pärimusmuusika festivali lavadelt maha ning osa neist jääb laos uut pidu ootama.

Pühapäeval enne kella kahte päeval astus Rohelisel laval üles huvitav bänd nimega Artur ja Sõbrad. Esialgu kuulas viit lühikestes pükstes, valgete maikade ja roosade päikeseprillidega meest vaid mõni inimene. Kontserdi lõpuks oli mäenõlv aga rahvahulgast kirju.

Viljandi politseijuht Alvar Pähkel oli juba möödunud neljapäeva õhtul arvamusel, et tänavune folk möödub rahulikult. «Nii palju olen süsteemis töötanud, et minu kõhutunne ei peta,» sõnas ta eile.

(1)

Eelmisel nädalal parandasid teemeistrid Viljandis Side tänavat, mida pikka aega võis nimetada linna kõige kehvemaks tänavaks.

 

Narva elektrijaam on raporti järgi 15. kohal 30 Euroopa energiajaama hulgas, mis saastavad keskkonda kõige enam ning toovad elanikele kaasa suuri riske ja tervisekahjusid.

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) teadlase sõnul tohib eluruumis olla kõige rohkem 27 kraadi sooja ja sellest kõrgem võib temperatuur olla vaid lühikest aega.

 

Politsei otsib reedel Viljandis Paala teel valve all olevalt territooriumilt varastatud halli- ja sinisekirjut registreerimata mopeedi. Teiselt mopeedilt  varastati samas parklas aku.

Reedel sündis Viljandis kaks tüdrukut ja poiss ning pühapäeval kaks tüdrukut, laupäeval ei sündinud ühtegi last.

Politsei otsib reedel Viljandis Paala teel valve all olevalt territooriumilt varastatud halli- ja sinisekirju registreerimata mopeedi. Teiselt samas parklas seisnud mopeedilt varastati aku.

 

Neli päeva kestnud pärimusmuusika festivali kulminatsiooniks oli pärimusmuusika aidas peetud lõpupidu, millel astusid üles «Eesti Etno» ja «Etno Histeria Umeuropa Caravani» noored muusikud.

 

Laupäeval Soomaa laante vahel avatud Kahvliahvi Metsakohvikus valitses imeliselt helge meeleolu ja külalised suundusid koduteele metsamaagiliste elamuste võrra rikkamana.

 

(1)

Politsei sai teate, et folgilaupäeva öösel rööviti Viljandi linna piiril Tallinna poole hääletanud 22-aastast noormeest.

Laupäeva õhtul sai politsei väljakutse Võhma linna Kalevi tänavale, kus kaks meest olid omavahel kaklema läinud.

Nagu Viljandi pärimusmuusika festivalil on traditsiooniks kujunenud, kohtus selle pealik Ando Kiviberg pühapäeva õhtul aset leidnud kontserdil "Ando ja sõbrad" veelkord nii uute kui vanade sõpradega, et koos musitseerida.

Karksi vald kuulutatakse lähipäevil Aafrika seakatku levimise tõkestamiseks puhvertsooniks.

Küsitluses on osalenud  inimest