Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kui kunagi võisid põrandavärvi mossega külla sõitnud sugulased auto ükskõik mis pidi kortermaja juurde jätta, sest ruumi oli laialt, siis tänapäeval on majaelanikulgi oma neljarattalisele pahatihti keeruline vaba pilu leida. Nii pole imestada, et maju ümbritsevad murulapid tehakse parklateks.

​Keskkonnaspetsialistide sõnutsi sokutavad inimesed prügi loodusesse varasemate aegadega võrreldes märksa vähem, paraku ehitusprahti sinna ikkagi viiakse. 

​Põltsamaal asuva roosiaiandi omanik on pahane Viljandi linna peale, sest aasta jooksul on temalt mitu korda küsitud tuhande roosiistiku hinnapakkumist, kuid ikkagi toob lilled linna konkurent, kes tahab nende eest rohkem raha.

Karksi vald tunnistas õiguskantsleri etteheidetele saadetud vastuses, et pole suutnud Mäeküla ja Sudiste piiril enam kui aasta tegutsenud motokrossiraja küsimusele vastust leida.

Kahe rehvivahetuspunkti andmete kohaselt on talverehvid suviste vastu vahetanud vaid väga väike osa autojuhtidest ning ilmaprognoos lubab oletada, et ka lähiajal rehvivahetuse hooaeg ei alga.

 

Rahvusvaheline Artur Kapi ühing kuulutas välja kuuenda Mart Saare nimelise lauljate ja kolmanda Villem Kapi nimelise heliloomingu võistluse «Uus laul». Võitjad selguvad 19. juunil Suure-Jaani muusikafestivalil.

 

 

Valitsus kiitis heaks siseministeeriumi algatatud eelnõu, mis muudab abipolitseiniku tervisekontrolli korda ja lubab vabatahtlikel tulevikus lihtsamalt abipolitseinikuks hakata.

 

Poolteist aastat tagasi Viljandi linnavolikokku valitud Peep Aru ja Jaak Allik hakkasid seal tööle eile.

 

​Eesti Post on teatanud, et suleb Abja vallas Penuja külas asuva postkontori aprillist, kuid kohalikud elanikud teavad, et selle uks on juba jaanuari lõpust lukus.

​Viljandi spordikooli noored maadlejad tegid Põltsamaal edukalt kaasa laste karikasarja osavõistlusel, kus kolmes kaalus saadi ka säravaim tulemus.

 

Kolmapäeval sündis Viljandis poiss.

Kolm riigikokku valitud inimest on teatanud, et nad ei soovi parlamendis tööd alustada. Loobujad on Tartu reformierakondlasest linnapea Urmas Klaas, keskerakondlasest Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ja tema parteikaaslane, europarlamendi liige Yana Toom.

Leola ja Jakobsoni tänava ristmikul on keegi ühe foori punasele tulele mananud südame ning rohelisele tulele kanepilehe kujutise.

Poolteist aastat tagasi Viljandi linnavolikokku valitud Peep Aru ja Jaak Allik hakkasid täna volikogus tööle.

Järgmise nädala teisipäeval aegub Maxima Aitäh-kaardi klientidel eelmise ja varasemate aastate ostude eest kogutud boonusraha. Viljandimaal on aeguv boonussumma kasutamata veel ligi 2500 Aitäh-kaardi omanikul.

Maksu- ja tolliamet tuletab meelde, et sel aastal on maamaksu tasumise tähtaeg teisipäeval, 31. märtsil. Kolmapäevaks oli maamaksuks vajaliku summa oma ettemaksukontole kandnud 62 protsenti maaomanikest, ülejäänud tasumisi ootab amet järgmise viie päeva jooksul.

Valitsus kiitis heaks siseministeeriumi algatatud eelnõu, mis muudab abipolitseiniku tervisekontrolli korda ja lubab vabatahtlikel tulevikus lihtsamalt abipolitseinikuks hakata.

Valitsus kiitis heaks kalapüügieeskirja muudatuse, millega muu hulgas kehtestatakse kalapüügivahendite tähistamise uued nõuded, et veekogudel liikumine oleks ohutum.

Pühapäeval, 29. märtsil kell 3 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra edasi.

Viljandi kultuuriakadeemia pikaaegse juhi Anzori Barkalaja viimane tööpäev selle kõrgkooli direktorina on esmaspäeval, 31. augustil.

Viljandi kultuuriakadeemia pikaaegse juhi Anzori Barkalaja viimane tööpäev selle kõrgkooli direktorina on esmaspäeval, 31. augustil.

Hiljuti Lääne-Virumaalt Viljandimaale kolinud Raul Kähar sattus suurtesse ebameeldivustesse, sest tellis kolimisel prügikonteineri mitteametlikult pakkujalt. 

Viljandimaal liiklejatele on kõige ohtlikum koht Oiu sild. Sellisele järeldusele võib jõuda, kui vaadata valdade vastuseid maakonna liikluskomisjoni palvele nimetada oma territooriumil kõige liiklusohtlikumad kohad.

Ehkki rahvusvahelised hansapäevad toovad eeldatavasti kohale üksjagu rohkem külalisi kui Viljandi pärimusmuusika festival, jääb esimesena nimetatud ürituse turvateenuste maht teise omale alla.

Eestis võib naastrehvidega sõita 30. aprillini, ilma et peaks trahvimist kartma.

Eesti muusikaettevõtluse auhindade jagamisel võitis Viljandi pärimusmuusika ait aasta klubi/kontserdimaja tiitli.

 

 

Viljandimaa noortekogu on Viljandi maavalitsuse juures tegutsev osaluskogu, millega liitumiseks võivad soovi avaldada kõik Viljandimaa 15–26-aastased noored.

 

Eestis peetakse täna 20. korda matemaatikavõistlust «Känguru», millel osaleb 21 750 õpilast 393 koolist. Esimest korda saavad õpilased võistelda kuues vanuserühmas alates esimesest klassist ja lõpetades gümnaasiumi lõpuklassiga.

Teisipäeval sündis Viljandis kaks tüdrukut.

Politsei- ja piirivalveameti pressiteenistus andis 28. märtsil teada, et politseiametnikud menetlevad perevägivalla juhtumit, mis leidis Viljandis aset 7. märtsil.

Talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes võib tänavu naastrehve kasutada 30. aprillini ning politsei trahvimist kartma ei pea, annab teada maanteeamet.

Eesti jalgpalliliit ja Rimi korraldavad juba kaheksandat korda suvelaagreid. Registreerimine algab 6. aprillil jalgpalliliidu kodulehel.

Hiljuti Lääne-Virumaalt Viljandimaale kolinud Raul Kähar sattus suurtesse ebameeldivustesse, sest tellis kolimisel prügikonteineri mitteametlikult pakkujalt. 

2. aprillini on ettevõtetel ja ühingutel ehk teisisõnu juriidilistel isikutel võimalik tutvuda uue ametlike teadaannete (edaspidi AT) infosüsteemi juurutuskeskkonnaga ja proovida seal ka teadaannete esitamist. Uude infosüsteemi saate siseneda ID-kaardi või Mobiil-id abil.

Eesti muusikaettevõtluse auhindade jagamisel võitis Viljandi pärimusmuusika ait aasta klubi/kontserdimaja tiitli. 
 

Neljapäeva hommikul antakse Eestis stardipauk 20. «Känguru» matemaatikavõistlusele. Võistlustulle asub 21 750 õpilast 393 koolist.

Viljandi linnavolikogu ootab neljapäeval ees selle koosseisu kõige lühema päevakorraga istung. Koosviibimise aeg sõltub aga sellest, kui palju tahavad saadikud küsimus esitada.

(1)

Möödunud aasta lõpul toetajate abiga püsti pandud külgsein on andnud Viljandi jäähallile varju edelaküljelt, kuid nüüd on soov katta ka väljaku ots, sest just sealt sulatab kevadpäike uisuplatsile loike.

Läinud nädalal sõlmisid Viljandi linnavalitsus ning praegu Männimäel asuvale kunstikoolile uusi ruume pakkuv osaühing Vexoren rendilepingu, mis toob haridusasutuse järgmisel õppeaastal ihaldatud kesklinna.

Abja-Paluojal elavale Andres Räägelile on märtsiküüditamine südamesse läinud. Sellepärast kutsub ta täna inimesi kohaliku Kuga kaupluse juurde küünlaid süütama.  

Kolm nädalat tagasi valitsusliidu moodustamiseks alanud kõnelused on edenenud väga visalt. Viljandlasest rahvasaadiku Helir-Valdor Seedri sõnul loodetakse nüüd, kui läbirääkijaid on vähemaks jäänud, jõudsamalt koalitsioonilepingu poole liikuda.

Esmaspäeval pidas politsei Võrumaal kontrollimiseks kinni tõmmud kauplejad, kes müüsid kulla pähe väärtusetuid metallehteid.

 

 

Kuigi isegi kõige kurvemad ajaloosündmused kipuvad tuhmuma, ei tasu neid päris meelest lasta, sest mõned asjad pole seniajani muutunud.

Kuu aega tagasi Viljandis Tartu tänaval avatud poodi Vikings Mööbel on selle pidaja Raul Kähari sõnul saatnud üsna suur müügiedu. 

Tasuta saab sügisest alles jäänud ning talvel kogunenud puulehti, tõrusid ja muid aiajäätmeid ära anda sel kevadel kahel korral: 30. märtsi ja 20. aprilliga algaval nädalal.

 

 

Viljandi gümnaasiumi õpilased, kes soovivad keskhariduse omandamise järel hakata õppima meditsiiniga seotud elukutset, kohtusid eile haigla töötajatega. Sellise kokkusaamise idee tekkis, kui haigla ja gümnaasiumi esindajad otsisid koos võimalust, kuidas äratada noortes huvi meditsiinierialade vastu. Eile said soovijad haiglas teavet füsioteraapia, kirurgia, psühhiaatria, diagnostika ja õenduse valdkonnast. Fotol on hetk, kui küsimustele vastas kirurg Tiidrek Koemets. (Sakala)

Teisipäeval, 31. märtsil kell 17 avatakse Viljandis Sakala keskuses Leho Rubise maalinäitus «Pairidaeza». 

 

Ettevõttesisese kommunikatsioonivea tõttu sattus eilse Sakala esiküljele teade, et lehe vahel ilmub ettevõtlikule maainimesele mõeldud ajaleht Maa Elu. Tegelikult jõuab see lugejani järgmisel teisipäeval.

Toimetus palub eksituse pärast vabandust.

Suure-Jaani vallas juhtus esmaspäeva õhtul liiklusõnnetus, milles said kergelt viga kaks naist.

 

Päästjatel tuli esmaspäeval sõita kustutama ühte põlengut Viljandi vallas Päri külas, kus elumaja pühkimata korstnas oli süttinud tahm. Tuletõrjujad summutasid leegid jämeda soolaga, mida nad korstnasse viskasid.

Küsitluses on osalenud  inimest