Logi sisse
Aktiveeri
digileht

1. detsembrist töötab Lõuna päästekeskuse juhi ametikohal Mart Haljaste, kes oli seni päästekeskuse juhi asetäitja päästetööde alal. Senine päästekeskuse juht Margo Klaos töötab tähtajaliselt riigikantseleis elanikkonnakaitse rakkerühma juhina.

Eesti reisirongiliiklust korraldav Elron tänab sel aastal Eesti elu edendajaid ja pakub neile poole soodsamat sõiduvõimalust. Detsembri esimeses pooles on soodussõidu õigus doonoritel.

1. detsembri hommikul algas järgmise Viljandi pärimusmuusika festivali passimüük. Nagu eelmistel aastatel, saab passe ja päevapasse osta Piletilevi müügikohtadest ja veebipoest.

Paljud hommikul tööle või kooli ruttavad viljandlased märkasid, et tänavatel olevad väikesed prügikastid on kaunistatud päkapikkudeks. Linnavalitsusel pole infot, kes suure kaunistusaktsiooni on ette võtnud.

Tänasest, 1. detsembrist tuleb sõidukitel kasutada talverehve.

Esmaspäeval sõitis Viljandi lähedal libedalt teelt välja sõiduauto, milles kolm noort inimest said kergemaid vigastusi ning viidi haiglasse tervisekontrolli.

Ugala black box (UBB) alustas pühapäeval filmide näitamist Eesti linateose «Must alpi­nist» Viljandi esilinastusega, mis tõi kaheks seansiks kokku täismaja. 

(1)

Ühe Teise maailmasõja keerises lahutatud perekonna traagiline lugu jõudis sammukese võrra selguse poole, kui Viljandi muuseumil õnnestus üles leida enam kui poole sajandi taguse talismanina alles hoitud pisikese fototüki täies mõõtmes originaal.

(1)

Viljandi muusikakooli renoveerimise hankel teiseks jäänud firmad vaidlustasid tulemuse, mistõttu võivad tööd, mis pidid algama sel kuul, teadmata ajaks edasi lükkuda.

Möödunud nädalal märkasid Nuia jahimehed Karksi vallas vähemalt 12 hundi jälgi ning seltsi jahimees Marko Soots nägi Abja vallas Nuia jahiseltsi maadel veel kolme võsavillemit lumesajus luusimas. 

Viljandi linnapea Ando Kiviberg ja praost Marko Tiitus läitsid laupäeva õhtul Viljandis Vabaduse platsil advendiküünla. 

 

 

Viljandis on juba aastaid süüdatud Vabaduse platsil suure jõulupuu juures advendiküünal päev enne esimest adventi. Sakala keskuse kultuuritöö projektijuht Sirje Fedjuk, miks on meil selline kummaline komme?

Pühapäeva õhtul selgus, millised äriideed pääsesid võistlusel «Ajujaht» 30 parema hulka, ja üheks väljavalituks osutus Viljandi firma WiseMile.

Viljandi linnavalitsus otsustas eile, et annab Paalalinna koolile selle aasta lõpuni raha, millega taastatakse koormusnormi tõstmisele eelnenud palgatase ning hüvitatakse õpetajatele sügisel saamata jäänud töötasu.

Viimasel päeval, mida seadus lubab, andis Viljandi linnapea volikogu fraktsiooni juhtidele üle järgmise aasta eelarve projekti, milles linna palgal olevate töötajate töötasu tõusuks on kavandatud 2,5 protsenti ning suurimaks ehituseks on muusikakooli remont.

Pühapäevasel Keskerakonna kongressil sai erakonnajuhi valimisi teiste seas mõjutada 44 Viljandimaa esindajat, nende hulgas kaks asutajaliiget. Neist Helmut Hallemaa jäi Edgar Savisaare võiduga rahule, Peeter Rahnel aga mitte.

14. novembri Sakala avaldas üleskutse inimestele, kes tunnevad ammusel fotol kujutatud perekonda. Pildil oli kaks last ja see oli osa suuremast fotost. Rebend oli säilinud viimasest ilmasõjast ning ainus niit oli selle tagaküljel seisev peaaegu loetamatu tempel «Viljandi, Jakobsoni tänav».

Nädalavahetusel osales Soomaa prügikoristusel rohkem kui 30 inimest. Läbi aerutati 76,5 kilomeetrit Soomaa jõgesid Kõpust Jõesuuni.

 

 

Viljandimaa korvpalli meistrivõistluste korraldajad ootavad kõiki turniiril kaasa teha soovivaid võistkondi endast teada andma e-aadressil igor@viljandimaa.ee.

 

Reedel ei sündinud Viljandis ühtegi last. Laupäeval ja pühapäeval sündisid poisid.

Pühapäeval alustas tegevust Ugala teatrikino, näidates Viljandis esimest korda Eesti filmi «Must alpinist». Üks osatäitjaid on selles Ugala näitleja Rait Õunapuu. Kahel seansil käis kokku 550 inimest ning õhtuse linastuse järel kestis vestlus filmitegijate Tiit Kikase ja Rait Õunapuu ning mägimatkaja Andres Karuga poolteist tundi.

Päästeamet saab lähima kolme aasta jooksul rohkem kui 90 uut päästeautot. Siseministeeriumi korraldatud riigihanke võitis Poola ettevõte Wawrzaszek ISS, esimene auto peaks Eestisse jõudma tuleva aasta juuliks. 

Täna suri Viljandis eesti vaimulik ja poliitik Vello Salum.

Nädal tagasi laekunud ametliku info kohaselt pidanuks täna selgeks saama nii ringkonnakohtu kui riigihangete vaidlustamise komisjoni otsus Ugala ehitaja leidmiseks korraldatud konkursi kohta. Kohus on otsustamise kahe päeva võrra edasi lükanud.

Viljandi linnavalitsus otsustas taastada Paalalinna kooli palgafondi nii, et õpetajatel taastub koormusnormi tõstmisele eelnenud palgatase. Samuti otsustati hüvitada sügisel saamata jäänud töötasud.

(1)

Viljandis on juba aastaid süüdatud Vabaduse platsi suure jõulupuu juures advendiküünal päev enne esimest adventi.

Kui hommikul oli Viljandimaal rikete tõttu elektrita ligi kakssada majapidamist, siis keskpäeval oli maakonnas vaid üks plaaniväline katkestus Sultsi lähistel. Vooluta oli seal neli majapidamist.

Jõulueelne heategevuskampaania «Inglipuu» kutsub ka sel aastal inimesi muutma vähem kindlustatud perede laste jõule rõõmsamaks. Maxima kauplustes üle Eesti ootavad täitmist 1300 lapse jõulusoovid, neist 40 kahel Viljandi Inglipuul.

Teisipäeval, 1. detsembril kell 9 algab harrastuspüügi kalastuskaartide taotlemine järgmiseks hooajaks.

Eesti olümpiakomitee avas oma kodulehel keskkonna, kus kõik spordisõbrad saavad osaleda Eesti 2015. aasta nais- ja meessportlase, võistkonna ning treeneri valimisel.

Elektrilevi voolukatkestuste kaart annab aimu, et torm liigub saartelt Kesk-Eesti poole. Kui kella poole kümne ajal hommikul oli Viljandimaal rikke tõttu elektrita paarsada majapidamist, siis Saaremaal oli samal ajal pimedas 3200 hoonet.

Esmaspäeva varahommikul avati Viljandist kümne kilomeetri kaugusel asuvas Ekseko farmis biokütusel töötav ja miljon eurot maksma läinud katlamaja, mille rajas seakasvatusele energiaettevõte Adven Eesti.

Keskerakonna kongress valis täna erakonna esimeheks tagasi partei kauaaegse juhi Edgar Savisaare, kes edestas senist aseesimeest ja riigikogu fraktsiooni juhti Kadri Simsonit häältega 541:486, vahendas Postimees.

Äsja selgus, millised äriideed pääsesid konkursil "Ajujaht" 30 parema hulka, ja üheks väljavalituks osutus Viljandi firma WiseMile.

Kogenud mägimatkajat Andres Karu valdas „Musta alpinisti“ filmi linastuse eel ärevus, sest ta soovis näha, kuidas käis mägironimine nõukogude ajal ja millist varustust siis kasutati.

Filmi „Must alpinist“ näitlejat Rait Õunapuud ja heliloojat Tiit Kikast valdasid enne Viljandi esilinastust vaid positiivsed emotsioonid ning nad rõõmustasid ka täissaali üle.

Äsja esilinastus Ugala teatrikinos Eesti film „Must alpinist“. Enne esimese seansi algust lõi aga kohale tulnud täissaal kihama, kui teatri korraldusjuht Heigo Teder palus kõigil endast selfi teha.

Viljandi Endla tänava Statoil pakkus täna kella 13 paiku mootorikütust hinnaga 0,99 eurot liiter.

Eilne Sakala kirjutas, et pärast kaht järjestikust veekeskuse kavandamist Viljandi järve äärde on linnavalitsusel nüüd plaan ehitada ujula koos lõbustusosa ja saunadega hoopis kesklinna. Sakala küsis Viljandis inimestelt, kas nad usuvad ujula tulekut spordihoone ja kaubamaja taha.

 

Täna vahetult enne filmi “Must alpinist” linastust Ugala teatrikinos avatakse teatrigaleriis Martin Lazarevi fotonäitus "Making of "Must alpinist", mis annab ülevaate selle Urmas E. Liivi õudussugemetega noortedraama Siberis toimunud võtetest.

Tänavu osales Soomaa prügikoristusel üle 30 puhtast keskkonnast hooliva inimese. Läbi aerutati 76,5 kilomeetrit Soomaa jõgesid Kõpust Jõesuuni ning kokku tuli 290,4 aerutamiskilomeetrit.

Tänavu soovivad riigikogu fraktsioonid jagada ligi 6,5 miljonit eurot niinimetatud katuseraha peaasjalikult koolidele, lasteadadele ning spordiväljakute rajamiseks ja korrastamiseks.

"Keskerakonna esimehe valimised on muutnud muidu rahuliku jõulueelse aja tänavusel aastal ootamatult intrigeerivaks ning sellele on pühendunud pea kogu meedia tähelepanu," märgib Keskerakonna esimehe kandidaat Kadri Simson.

Septembri lõpul oli Viljandimaal töötukassa andmetel 118 töötut noort vanuses 16–24 eluaastat. Mullu samal ajal oli registreeritud töötuid noori maakonnas 115.

Täna süütasid Viljandi linnapea Ando Kiviberg ja praost Marko Tiitus Vabaduse platsil advendiküünla. „Süütame advendiküünla aasta kõige pimedamal ajal, pidamaks meeles, et pimedusele järgnevad lootus ja valgus,“ lausus linnapea.

"Esimest korda Viljandi ajaloos seome ühte kontserti kokku Viljandimaa Kammerkoori 15 aastat ja koori eelkäijate 17 tegutsemisaastat," märkis Viljandimaa Kammerkoori koorivanem Ene Nobel.

Täna peeti Viljandi spordihoones EMT sisesõudmise sarja esimene etapp ja ühtlasi Eesti meistrivõistlused 6000 meetri distantsil ning häid tulemusi saavutasid ka viljandlased.

Reede õhtul lõpetas Viljandi jalgpalliklubi Tulevik pärimusmuusika aidas pidulikult hooaja. Ühiselt autasustati noormängijaid, tänati toetajaid ja lapsevanemaid ning tunnustati toetajaid ja sponsoreid. Kohal oli enam kui 300 inimest.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustas eilsest uutel tingimustel starditoetuse taotluste vastuvõttu. Olulisim muudatus on, et enam ei eelistata vähese ettevõtluskogemusega alustavaid ettevõtjaid.

Täna kohtusid seitse jalgratturitest koosnevat jalgpallimeeskonda Viljandi kunstmurul kahel väljakul korraga. Näha sai hulgaliselt Eesti U23 vanuseklassi ja juunioride maanteesõidu koondise liikmeid.

Küsitluses on osalenud  inimest