Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kui vaadata internetis kosmosest tehtud fotot Viljandist kümne kilomeetri kaugusel asuvast Pirmastu külast, võib seal suurte metsade vahelt leida golfiväljaku, mida ametlikult pole olemas. Nüüd on salapärane spordirajatis lähemal seadustamisele.

Valgusfoorid Korneri ristmikule, trepp lossimägedest järve äärde ning uued mänguväljakud elurajoonidesse ja kesklinna. Need on vaid osa ettepanekutest, mille elluviimist viljandlased oma kodulinnas kaasava eelarve ideevõistluse kaudu taotlevad.

Ugala galeriis ootab vaatajaid Annika Haasi fotonäitus «Meie, mustlased», mis on sissejuhatus täna teatri suurel laval esietenduvale lavastusele «Hirm sööb hinge seest».

Õpilaste koolivaheaja ning üle-eestiliste raamatukogupäevade puhul sõidab sel reedel Viljandimaale Tallinna keskraamatukogu buss Katarina Jee.

Eile käis raekojaesistel pargiteedel tihe sagimine. Kiviplaatide vahele puistati liiva ning Hiire tänava servadesse veetud rihtimisnöörid ja teeotsal seisev kopp andsid märku ees ootavast pindamisest.

Prokurör taotles eile Viljandi kohtumajas eluaegset vangistust mehele, kellel lasub süüdistus joomakaaslase mõrvas, kahe inimese peksmises ja kolme mobiiltelefoni varastamises.

Viljandi aktsiaseltsi Galvi-Linda tehases valmivad esmaabikotid, mis saadetakse koos meditsiinivahenditega Ukrainasse, et abistada sealset armeed ja vabatahtlikke üksusi.

Riigikogu muutis eile põhikooli- ja gümnaasiumiseadust nii, et uuest aastast saavad tasuta koolilõuna ka rohkem kui 22 000 gümnaasiumiõpilast.

Eesti lugeja uuringut tegeva Turu-uuringute aktsiaseltsi vea tõttu kirjutas laupäevane Sakala ekslikult, et ajakiri 60+ on Eesti loetuim. Tegelikult on see kõige populaarsem vaid oma sihtrühmas ehk 50-aastaste ja vanemate hulgas.

Viljandi linnavalitsus eksis, kui teatas, et neli omavalitsust on jätnud linnale lauluväljaku ehituse raha maksmata, sest Mõisaküla tasus oma osa septembris.

Teisipäeval sündis Viljandis poiss.

Viljandi linn ostab järgmisel aastal elektrit osaühingult Nordic Power Management hinnaga 50,38 eurot megavatt-tunni eest. Varem ostis linn elektrit otse Eesti Energialt, kuid maksis selle eest pisut kallimat hinda.

Kolmapäeval selgitas riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed Viljandi maavalitsuses Eesti maavalitsuste maasekretäridele, kuidas saab teoks maavalitsuste ja teiste riigiasutuste üleminek ühisele visuaalsele väljanägemisele.

(2)

Prokurör taotles kolmapäeval Viljandi kohtumajas eluaegset vangistust mehele, kellel lasub süüdistus mõrvas, kahe inimese peksmises ning kolme mobiiltelefoni varastamises.

Prokurör taotles kolmapäeval Viljandi kohtumajas eluaegset vangistust mehele, kellel lasub süüdistus mõrvas, kahe inimese peksmises ning kolme mobiiltelefoni varastamises.

Teisipäeval Viljandimaa vanematekogu istungil olid peamise teemana arutusel piirkonna konkurentsivõime tugevdamise võimalused ja olulisemad tulevikuinvesteeringud uuel euroraha kasutamise perioodil 2023. aastani.

(1)

Viljandis asuva aktsiaseltsi Galvi-Linda tehases valmivad esmaabikotid, mis saadetakse koos meditsiinivahenditega Ukrainasse, et abistada nii sealset armeed kui vabatahtlikke üksusi.

 

(1)

Riigikogu kinnitab seaduse, mis kindlustab alates jaanuarist enam kui 22 000 gümnaasiumiõpilast tasuta koolilõunaga.

Eestis võimuliitu kuuluvad sotsiaaldemokraadid teatasid, et toetavad kõigile elanikele 180 euro suuruse hambaravihüvitise sisseseadmist, mis Viljandi hambakliiniku juhi Ülle Lumi meelest oleks väga suur panus Eesti inimeste tervisesse.

(1)

Viljandi linnavalitsus eksis, kui teatas, et neli omavalitsust on jätnud linnale omavalitsuste liidus kokkulepitud lauluväljaku ehituse raha maksmata, sest Mõisaküla tasus enda osa septembris.

Juba kümme aastat tagasi räägiti Karksi-Nuia kooli võimlas lootusrikkalt, et varsti pääseb ehk uuendatud spordisaali, kus on pikem jooksurada ja parem palliväljak. Nüüd andsid vallajuhid heakskiidu spordikompleksi rekonstrueerimise plaanimiseks.

Viljandimaal küttepuid pakkuvad müüjad trotsivad kesist müügiedu, juba 16 aastat selle äriga tegelnud Viljar Pärkma mõlgutab aga koguni loobumismõtteid.

Viljandi raekojas koostatud lisaeelarvega kirjutab linnavalitsus korstnasse ligi 50 000 eurot, mis pidi laekuma kolmelt vallalt mullu valminud lauluväljaku ehituskulude katteks.

Viljandi päästekeskus sai loa projekteerida oma majale laiendus, sest muidu jääks kogukas redelauto, mille komando varsti enda käsutusse saab, lihtsalt lageda taeva alla.

Ligi 4000 euro eest on korda tehtud valgustatud linna vappe ja muud jõuluvalgustust ning ostetud kollaseid leedvalguskette vananenute asemele.

Viljandi vanalinnas tühjalt seisev endine kultuurikooli peahoone ei leidnud uut omanikku ka 12. enampakkumisel.

Ööl vastu teisipäeva oli tunniajase elektrikatkestuse tõttu vooluta ligi 2000 Viljandi kesklinna äri ja majapidamist.

Ehkki Viljandi uus lauluväljak avati 11 kuud tagasi, on seal tulnud teha parandustöid, sest kevadel uhtus vesi nõlvadelt ära muruseemne ning suve keskel tegi paduvihm suurt kahju.

Viljandi linnavalitsus annab reservfondist 5000 eurot Eesti Punasele Ristile, abistamaks Ida-Ukrainas keeva relvakonflikti eest põgenenud inimesi.

Kolm meditsiinitöötajate kutseliitu tunnistasid sobivaks riikliku lepitaja ettepaneku arstide ja õdede palgatõusu kohta. Selle järgi oleks arstide tunnitasu alammäär uuest aastast 9, õdedel 5 ja hooldajatel 3 eurot.

Esmaspäeval sündis Viljandis kaks poissi.

Viljandi vanalinnas, sel sügisel suurte ehitustööde järel varasemast kaunimaks muutunud Laidoneri platsi ääres asuv lagunev endine kultuurikooli peahoone ei leidnud uut omanikku ka 12. enampakkumisel.

Viljandi linnavalitsus kuulutas välja konkursi, et leida lammutaja, kes kaotaks Uue tänava äärest tekstiilifirma Mivar-Viva ja baptisti koguduse kiriku vahel asuva kasutuseta veehoidla.

(2)

Eesti jääb lähipäeviks kõrgrõhuala servaalale, kus puhub üsna tugev idakaare tuul.

Ööl vastu teisipäeva oli tund aega kestnud elektrikatkestuse tõttu vooluta ligi 2000 Viljandi kesklinnas olevat äri ja majapidamist.

Kolmapäeval kell 16 on Viljandi muuseumi lugemissaalis ettekandeõhtu, kuhu kõik huvilised on lahkesti oodatud.

Sigade Aafrika katku veebilehe www.seakatk.ee andmetel on Eestis avastatud 25 nakatunud siga, neist 19 Tarvastu vallas.

Kuigi eile pärastlõunal Jaska–Võhma tee kolmandal kilomeetril aset leidnud hukkunuga liiklusõnnetuse asjaolud on veel selgitamisel, tuvastas politsei sõidukijuhil alkoholijoobe.

Viljandi lisaeelarve vastuvõtmise korral saab linnajuhtide apsu tõttu kevadel 6391 eurost ilma jäänud jääväljak kaotsiläinud summa tagasi, kuid toetusraha jääb ikkagi väiksemaks, kui see oli veel paar aastat tagasi.

«See on kepphobune,» tutvustas Hans Kristian Õis. «Tema nimi on Fiona.»

Viljandi Oja tee ehitus, mis esialgsete plaanide kohaselt pidi valmima selle nädala alguseks, ei ole kulgenud loodetud kiirusega. Tee tahetakse avada tulevaks esmaspäevaks.

Sigade Aafrika katku veebilehe www.seakatk.ee andmetel on Eestis avastatud 25 nakatunud siga, neist 19 Tarvastu vallas.

Sügiskuud on kaasa toonud gripilaadsetesse ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise kasvu, kuid mõnel nädalal on uusi tõbiseid ka vähemaks jäänud.

Ehkki sajandi algul linna ja jääväljaku endiste omanike vahel sõlmitud lepingu kohaselt peaks jääväljak olema juba avatud, see siiski ei tööta ega alusta hooaega tõenäoliselt enne detsembrit.

Viljandi piiril Metsküla tee ääres asuv Olerexi tankla sai linnajuhtidelt loa alustada oma hoone ümberehitamise planeerimist.

Kolmapäeva õhtul kogunes Abja kultuurimajja kolmveerandsada Mulgimaa teadjamat isiksust, alustamaks traditsiooniks muutunud «täädmistepruuvi» kolmandat hooaega.

Möödunud nädala teisipäevast reedeni kestnud seitsmendast Viljandi kitarrifestivalist sai korraldajate hinnangul osa ligikaudu 700 inimest.

Viljandi valla järgmise kolme aasta arengukava kõige tähtsamad tegevused on koolivõrgu korrastamine ning majanduse arendamine. See tähendab, et kolme aasta pärast peaks tegutsema valla tööstuspark ning korda peaks olema tehtud Valma rand.

Eile pärastlõunal leidis Võhma lähedal aset raske liiklusõnnetus, milles hukkus autolt löögi saanud jalgrattur. Politsei andmetel oli autojuht alkoholijoobes.

Küsitluses on osalenud  inimest