Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Viimase nädala jooksul on Viljandis märgatud kaht elumajade vahele peesitama tulnud madu. Üks neist oli inimesele ohutu nastik ja teine sakilise mustriga mürgine rästik.

 

Ekseko omanikfirma Rakvere Farmide tootmisdirektori Mati Tuvi sõnul on aiaga ümbritsemata seakasvatused jätnud tarvitusele võtmata elementaarse ohutusabinõu. Seda, et ministeerium alles plaanib aia kohustuslikuks muuta, sai ta eile ajakirjanikult teada.

Üks-kaks korda aastas laekub politseile kaebus jahimeeste kohta. Kord kõmmutavad nood elumajade läheduses, kord eiravad eramaa silte, kord peavad ebaseaduslikku jahti.

 

Sel nädalavahetusel tasub igavlejal autole hääled sisse lüüa, sest kodukandipäevi peetakse suisa neljas paigas.

Kui sigade Aafrika katk võib tähendada sadade inimeste tööta jäämist Baltimaade suurimas seafarmis Ekseko ja sellega seotud ettevõtetes, siis töötukassal on Viljandimaal praegu pakkuda sadakond töökohta.

Viljandimaa veterinaarkeskuse juhataja Terje Operi sõnul oli laudas, kus avastati Viljandimaa kolmas kodusigade katkujuhtum, kontrollijate kohale jõudmise ajal täidetud kõik kehtestatud nõuded.

Eilsest püüab Viljandi kaubamaja juures sõidukite hoogu vähendada ja juhte valvsamaks teha ruumilise efektiga ülekäigurada.

25. juuli öösel kella 2 paiku sai politsei teate, et Viljandi vallas Valma külas vehkis üks mees relvataolise esemega. Politsei pidas 27-aastase joobes kodaniku kinni ja viis ta jaoskonda.

Laupäeval tuli Viljandimaa pritsimeestel voolikud lahti kerida kahel korral: varahommikul Kolga-Jaanis ja õhtul Abja vallas Põlde külas.

Viljandi linnavalitsus ootab 1. augustiks loome-, spordi- ja õpilasstipendiumide ning nimeliste kõrghariduse ja kutseõppe aastastipendiumide taotlusi.

Politsei pressiteenistus andis teada, et korrakaitsjatel on lahendada kaks 26. juulil Viljandimaal toime pandud vargust.

 

Terve käesoleva nädala kestva Halliste orelifestivali kontserdid on peale Halliste Taagepera, Tarvastu, Paistu, Kõpu, Kolga-Jaani ja Karksi kirikus ning Karksi kultuurikeskuses.

Teisipäeval ilmunud artiklisse «Curly Strings tegi folgil uue publikurekordi» sattus viga. Valesti oli märgitud kontserdi toimumiskoht. Laupäeval esines Curly Strings Kirsimäel. Loo autor Elisabeth Kungla palub vabandust.

Esmaspäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last.

Viljandi linnavalitsus andis esmaspäevasel istungil huvikoolile 5376 eurot päästeameti ettekirjutusega nõutavaks remondiks.

(4)

Taani kohal pöörlev madalrõhuala läkitab homme Eestisse edelast kirde suunas liikuvaid niiskeid hoovihmapilvi, mida suure tõenäosusega saadab mõnel pool ka äike.

Politsei pressiteenistus andis teada, et korrakaitsjatel on lahendada kaks 26. juulil Viljandimaal toime pandud vargust.

Seoses sigade Aafrika katku esimeste juhtumitega Eesti farmides plaanib maaeluminister Urmas Kruuse karmistada seakasvatajatele kehtivaid bioohutuse nõudeid, et vähendada uute katkukollete tekkimise tõenäosust.

Häirekeskusele anti esmaspäeval kell 17.43 teada, et Viljandis Riia maanteel on ühe maja ees madu. Kohale sõitnud päästjad leidsid eest inimesele ohutu nastiku. Nad püüdsid linna eksinud roomaja kinni ja viisid ta loodusesse.

Suure tõenäosusega kinnitatakse täna, et Baltimaade suurimast seafarmist Ekseko mõne kilomeetri kaugusel asuvas talus on sigade Aafrika katk. Kompleksi piirangutsooni jäämine võib tähendada kümnete tuhandete sigade hukkamist ning sadade inimeste töökaotust.

23. korda asetleidnud Viljandi pärimusmuusika festival lõi publikurekordi: Curly Stringsi kontserti Kirsimäel kuulas ligi 5000 inimest ning kogu festivalil müüdi pileteid kümme protsenti rohkem kui 2013. aastal, mida seni peeti kõige rahvarohkemaks.

Maanteeamet katsetas Kolga-Jaani vallas uudset töömeetodit, et teha kruusateed võimalikult vähe tolmavaks ja samas vastupidavaks.

Äsja lõppenud folgifestivalile tuli lisaks muusikasõpradele neid, kes arvasid, et suvisel suur­üritusel võib tarvitada narkootikume ja lüüa neid, kelle nägu ei meeldi. Mitu neist sai omal nahal tunda, et politseinikke oli folgi ajal linna turvamas tavapärasest rohkem.

Viljandi pärimusmuusika festival lubas uuendusi ja pidas sõna.

 

Uue õppeaasta algul asub kultuuriakadeemia etteotsa Hispaaniast pärit Iñaki Sandoval Campillo ning see, kuidas võõrkeelne juht eestikeelse asjaajamisega toime tuleb, selgub töö käigus.

Laupäeval ilmunud artiklisse «Kaotajast sai võitja. Akadeemiat hakkab juhtima hispaanlane» sattus viga. Valesti oli märgitud Helir-Valdor Seedri amet. Tema õige ametinimetus on riigikogu aseesimees. Loo autor Kristiina Baum palub vabandust.

Viimase aastaga on üle Eesti kauplustes müüdud rohkem kui 7500 keskkonnasõbralikku poekotti, mis on valminud Eesti Pakendiringluse ja Viljandis erivajadustega inimestele töökohti loova mittetulundusühingu Töötoad koostöös. Poekottide valmistamiseks kasutatakse tekstiilist reklaamplakateid.

Maksu- ja tolliametnikud kontrollisid festivali esimesel päeval vabatahtlikkuse alusel töötajaid nii Viljandi kui pärimusmuusika festivali toitlustusasutustes. Uurimise käigus tuvastati üks töötaja, keda polnud registrisse kantud.

Reedel ja laupäeval sündis Viljandis poiss ning pühapäeval ei sündinud ühtegi last.

Viljandi linnavalitsus tunnistas lasteaia Mängupesa uute rühmaruumide mööbli ja inventari riigihanke võitjaks aktsiaseltsi Aasoja Projekt, kes tegi madalaima maksumusega pakkumuse summas 34 823,76 eurot.

(1)

Suure tõenäosusega kinnitatakse homme, et Baltimaade suurimast seafarmist Ekseko mõne kilomeetri kaugusel asuvas talus on sigade Aafrika katk. Kompleksi piirangutsooni jäämine võib tähendada kümnete tuhandete sigade hukkamist ning sadade inimeste töökaotust.

Täna kell 16.09 sai veterinaar- ja toiduamet kätte vereproovi vastuse, mille kohaselt on Aafrika seakatk tunginud ka kolmandasse Viljandimaa lauta.

Viljandi linnavalitsus ootab 1. augustiks loome-, spordi- ja õpilasstipendiumide kolmanda taotlusvooru ning linna nimeliste kõrghariduse ja kutseõppe aastastipendiumide taotlusi.

Eesti Energia koduklientide tarbimisharjumused näitavad, et Viljandimaa kodukliendid on sellel aastal tarbinud kokku üle 20 gigavatt-tunni elektrit, mida on rohkem kui näiteks Järvamaal, Jõgevamaal või Valgamaal. Nutikas tarbimine võimaldaks aga kulusid vähendada ligemale 10 protsenti.

 

 

Maksu- ja tolliametnikud tuvastasid Viljandi pärimusmuusika festivali esimesel päeval vaid ühe töötaja, kes polnud registrisse kantud, kuid kahtlusi tekitas neis 17 vabatahtliku tuvastamine, kirjutab oma uudisteportaalis rahvusringhääling.

Reedel teatati politseile, et Võhmas on sisse murtud kauplusesse.

25. juuli öösel kella 2 paiku sai politsei teate, et Viljandi vallas Valma külas vehkis üks mees relvataolise esemega. Politsei pidas 27-aastase joobes kodaniku kinni ja viis ta jaoskonda.

Laupäeval tuli Viljandimaa pritsimeestel voolikud lahti kerida kahel korral: varahommikul Kolga-Jaanis ja õhtul Abja vallas Põlde külas.

Pühapäeva õhtul aitasid päästjad Viljandi järvel kahte kalameest, kes rikki läinud paadimootori tõttu enam ise kaldale ei pääsenud.

Pühapäeval Viljandis Uueveski linnaosas ei pannud autojuht tähele peateel liikunud jalgratturit ning sõitis talle otsa.

Merema on mordva (ersade ja mokšade) kultuuri ja traditsioone tutvustav folklooriansambel. Vihmasajus antud kontsert mõjus Sakala keskuse hoovis meditatiivselt.

Mordova kultuuri tutvustav folklooriansambel Merema esines vihmasajus, mis lakkas viimase loo ajal.

Viimase aastaga on kauplustes üle Eesti müüdud rohkem kui 7500 keskkonnasõbralikku poekotti, mis on valminud mittetulundusühingu Eesti Pakendiringlus ja Viljandis erivajadustega inimestele töökohti loova mittetulundusühingu Töötoad koostöös. Poekottide valmistamiseks kasutatakse ära tekstiilist reklaamplakatid.

Täna pärastlõunal kärgatas Paistu kiriku kantseleimaja elektrikapis korralik pauk.

(1)

Esmaspäeval algab kontserdiga Kõpu kirikus 2. augustini vältav Halliste orelifestival.

Erlend Viken Trio andis laupäeval muuseumi hoovis meeleoluka kontserdi.

Noored ja andekad muusikud Šotimaalt ei hoidnud end tagasi, tantsutades Kaevumäel kuulajaid. Folk Factory programmis kõlasid aga kuumad araabialikud rütmid.

Pühapäeva hommikul veidi pärast kella kaheksat huilgasid Viljandis päästeautode sireenid. Seekord oli see õnneks lärmakas valehäire.

Küsitluses on osalenud  inimest