Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Viljandi linnapea ja volikogu esimees kutsusid teisipäeva pärastlõunaks Sakala keskuse saali 45 viljandlast, kes olid ilmavalgust näinud mullu viimases kvartalis.

Neljapäeval, 30. aprillil kell 13 korraldavad muinsuskaitsjad Viljandi Vanal kalmistul koristustalgud. Kogunetakse kabeli ees, et ühiselt korrastada nimekate isikute ja sõdades langenute viimsed puhkepaigad.

Kolmapäeval kell 17 avab Centrumi kaubanduskeskuses uksed Baltika Grupi kaubamärkide Monton ja Mosaic ühine kauplus.

Vähem kui kuu aega on jäänud sügisel Viljandi vanalinnas alanud torutööde lõpetamiseni ning töömehed on alustanud tänavate taastamist.

Viljandis leitud sõiduauto Honda võtmed!

Maalehe toimetust läbis hiljaaegu rõõmus kahin, sest seal oli külas astroloog Igor Mang, kes demonstreeris uhkusega Sakala fotograafi Elmo Riigi pilti, mille ta oli suurelt raamida laskunud. 

Päästeamet korraldab 2. mail koostöös «Teeme ära!» talgupäevaga üleriigilised tuleohutustalgud. Talgupäevale eelneb vabatahtlike päästjate eestvedamisel üle-eestiline tuleohutustalgute tutvustustuur neljas linnas: Tallinnas, Tartus, Narvas ja Viljandis.

Keskkonnaminister allkirjastas olmejäätmete sortimist ja liigitamist reguleeriva määruse muudatuse, millega täpsustatakse jäätmete sortimise ja kogumise nõudeid.

1. maist haldab ja hooldab kõiki Viljandi kalmistuid Viljandi Linnahooldus.

23.–26. juulini kestva 23. Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogramm on nüüd suures osas avalik. Programmipealik Tarmo Noormaa sõnul lisanduvad kindlasti veel mõned esinejad, aga enamjaolt on soovitud artistidega kokkulepe saavutatud.

Esmaspäeva hilisõhtul piirasid päästjad ümber Paalalinnas asuva Maksimarketi kaupluse ning seadsid sinna koos turvafirma ja politseiga üles valve, sest kell 23.10 oli üks mees teatanud häirekeskusele, et poes on pomm.

(2)

Esmaspäeval kella 7.50 ajal juhtus Viljandis Pärnu maantee ja Vene tänava ristmikul liiklusõnnetus, kus sõiduautot Audi juhtinud 23-aaastane Ragnis sõitis  parempööret sooritades otsa teed ületanud nelja aastasele tüdrukule. Kiirabi andis lapsele abi kohapeal.

 

 

 

 

​Viljandi vallale kuuluv platsike Päri külas on juba aastaid kütnud külaelanike vahel tüli, mis viimati päädis platsi auklikuks kaevamise ja seejärel muhklikuks lükkamisega.

(2)

Facebooki-tutvusest tekkinud armukolmnurga keskmes asunud naisele määras esimese astme kohus kaks ja pool aastat, tema seadusliku mehe tapmises süüdi mõistetud armukesele aga üheksa aastat vangistust.

Eile hommikul veerand tundi enne kümmet kiirustas Viljandi gümnaasiumi nurga tagant triiksärgis noormees koolimaja ukse poole. Ehk oli samm kiire seetõttu, et kell 10 algas esimene riigieksam. 

Facebooki-tutvusest tekkinud armukolmnurga keskmes asunud naisele määras esimese astme kohus kaks ja pool aastat, tema seadusliku mehe tapmises süüdi mõistetud armukesele aga üheksa aastat vangistust.

Mai algul saavad kõik Viljandi väravad uue ilme: seni linna saabujaid tervitanud paat ja selle all olev plaat kaovad ning asemele tuleb moodne valgusreklaam. Esimest neist võib juba näha Riia maanteel.

​Viljandi vallale kuuluv platsike Päri külas on juba aastaid kütnud külaelanike vahel tüli, mis viimati päädis platsi auklikuks kaevamise ja seejärel muhklikuks lükkamisega.

(1)

Mittetulundusühing Taibukate Teaduskool hakkab sügisest õpetama klassi võrra nooremaid lapsi ning soovib tuua kooli rohkem tehnilist mõõdet. Nooremate taibude registreerimine algab kahe nädala pärast.

Eile pärastlõunal sõitis sinine Žiguli Karksi-Nuias läbi noortekeskuse aia. Juht üritas oma väitel selle manöövriga vältida lastele otsasõitu.

 

 

Laupäeval tuli Viljandimaa päästemeeskondadel tegelda nelja kulupõlenguga.

 

 

Täna saavad Mustlas kokku Viljandimaa koolide parimad multifilmitegijad.

 

Reede õhtul alanud võistlus «Sõduriproov 2015» jõudis lõpule laupäeval ning 24-tunnise võistlusaja sisse mahtus vaid kolm kaitseliitlaste lahingpaari.

Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õppetalul kulus vähem kui päev, et jõuda ööl vastu pühapäeva traktoritest kütust varastanud noormeeste jälile.

 

 

Reedel sündis Viljandis poiss. Laupäeval ei sündinud ühtegi last ja pühapäeval nägid ilmavalgust kaks poissi.

Viljandi hansapäevade helitehnika rentimise riigihanke võitis osaühing RGB Baltic 18 288 euro ning lavade, telkide ja mööbli rentimise hanke osaühing Olamer 31 654 euro suuruse pakkumisega.

Eile kirjutasid abituriendid eesti keele eksamit, mis on esimene kolmest kohustuslikust riigieksamist. Viljandi gümnaasiumi 138 viimase klassi õpilast kogunesid enne kella kümmet koolimajja, kehakinnituseks kaasas näiteks banaanid, šokolaad ja joogipoolis. Eesti keele riigieksam kestis kuus tundi ning koosnes lugemisosast ja umbes 400-sõnalisest arutlevast kirjandist.

Päästjatel tuli esmaspäeva õhtul sõita mööda Viljandit ringi, et leida üles linna ainsast komandost mõnesaja meetri kaugusel põlevad garaažid.

Esmaspäeva pärastlõunal sõitis sinine Žiguli Karksi-Nuias läbi noortekeskuse aia. Juhi enda väitel üritas ta selle manöövriga vältida lastele otsasõitu.

Rahvusvaheliste hansapäevade tarbeks helitehnika ning lavade, telkide ja mööbli rentimiseks tuleb linnal maksta 50 000 eurot.

Algas keskkonnasõbraliku haridustegevuse võistluse «Keskkonnakäpp» hääletusvoor, mis kestab 10. mai südaööni.

Tänasel eesti keele riigieksamil tuli õpilastel lahendada alustekstidel põhinevaid tekstimõistmis- ja kirjutamisülesandeid. Eksamitöös oli neli varianti ning õpilane võis nende hulgast valida sobivaima.

Karksi kandis elav linnusõber Heino Luik nägi laupäeval oma maakodus Oti külas esimest suitsupääsukest.

Kui varasematel aastatel oli tavaks, et lõpukirjandi teemad loeti ette Vikerraadios ning koos eksami sooritajatega said kõik soovijad teada, millest on võimalik kirjutada, siis tänavu avalikustatakse teemad alles kell 15.

Laupäeval peeti Paides iga-aastasi Stokkeri meistrivõistlusi mudelautode ehitamises. Tänavuse konkursi teema oli tuleviku Eesti liiklusvahend.

Viljandimaal teeb täna eesti keele riigieksamit üle 200 noore, neist 138 on Viljandi gümnaasiumi abituriendid.

Eile andsid Suure-Jaanis kontserdi väikesed laululinnud ehk toimus eelkooliealiste laste kontsert «Laululind 2015». Kontserdil astus üles 21 väikest lauljat, kes olid kolme- kuni seitsmeaastased. Publiku lemmikuks valiti kuueaastane Nora Kraner, keda juhendas Kärt Kaljaspolik. Pisike laululaps Nora käib Olustvere lasteaias ja õpib laulmist Suure-Jaani muusikastuudios.

Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli õppetalul kulus vähem kui päev, et jõuda ööl vastu pühapäeva traktoritest kütust varastanud noormeeste jälile.

Laupäeval tuli Viljandimaa päästemeeskondadel mitmel pool tegelda kulupõlengutega. Kokku oli laupäeval neli väljakutset.

Esmaspäeval algab riigieksamite periood eesti keele ja eesti keele teise keelena riigieksamitega. Eesti keele eksamile on registreerunud 7222 ja eesti keele teise keelena eksamile on registreerunud 2497 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse eksaminandi. Eksamiperiood lõpeb 21. mail matemaatika riigieksamiga.

Spordiklubi Jooksupartner treener ning ümber Viljandi järve jooksu rajameister Einar Kaigas korraldab nagu eelmiselgi aastal enne suurt jooksupidu soovijatele ühistreeningu.

Maapiirkondade turismiettevõtted kogu Eestis avavad teist korda oma uksed huvilistele ja kutsuvad puhkamisvõimaluste avastajaid 1. mail endale külla.

Eline Selgis on Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti tudeng, kes tegi uurimistöö mitteverbaalsetest metafooridest ning käsitles tantsu. Selgis avas oma uurimistöö ka Sakalale ehk rääkis, kuidas mõista tantsuetendust, kui kohe millestki aru ei saa.

Täna õhtul kell 18 saab Viljandi kultuuriakadeemia mustas saalis näha koreograaf Kristel Kermese diplomietendust «Naene». Üliõpilast on lõputöö tegemisel juhendanud Vaike Rajaste. 

Genka ja Paul Oja tulevad taas Viljandisse, et panna 1. mail Cheersis punkt oma kontserdisarjale «Jeesus Presley 2015 Estonian Tour».

Tänavu osales 32. Hubert Pärnakivi jooksul 207 õpilast. 2,8 kilomeetri pikkusel rajal jooksid kiiremad veidi üle kümne minuti.

Põnevas finaalvoorus vastamisi olnud Suure-Jaani ja Viljandi valla meeskonnast võttis 3:2 võidu Suure-Jaani. Kokku mängiti viis geimi, millest viimane lõppes tänavuse meistri kasuks 19:17.

Täna pärastlõunal said lahenduse maakonna meistrivõistlused võrkpallis, kui naiskondade arvestuses mängis end Suure-Jaani ees 3:0 võidule Viljandi spordikooli võistkond.

Pronksmedal läks Viljandi valla teisele võistkonnale, kes edestas Viljandi valla esimest. 

 

Esmaspäeva viimasel minutil lõpeb internetis registreerumine ümber Viljandi järve jooksule, kuhu reede lõunaks oli end kirja pannud ligi 3600 osalejat.

Eile veidi enne kella 19 oli liiklusõnnetus Võhmas. 

Küsitluses on osalenud  inimest