Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Pisut enam kui pooleteist aastaga 11 korda enampakkumisel olnud ja selle ajaga kümme korda odavamaks muutunud Laidoneri olats 8 hoone Viljandis läheb oktoobris taas oksjonile.

Sel pühapäeval on rattamatka kontrollpunkt avatud Holstre-Nõmme krossirajal, kuhu Viljandist on umbes kümme kilomeetrit.

Kultuuriministeerium heidab Viljandi muuseumile ette, et see pole suutnud esitada rahataotlust Hüpassaares asuva hoone remondi lõpetamiseks. Kohaliku muuseumi juht peab sellist süüdistust kiusu ajamiseks.

Kultuuriministeerium heidab Viljandi muuseumile ette, et see pole suutnud esitada rahataotlust Hüpassaares asuva hoone remondi lõpetamiseks. Kohaliku muuseumi juht peab sellist süüdistust kiusu ajamiseks.

 

 

Lõuna prefektuuri korrakaitsjad kontrollivad täna hommikul kiiruspiirangust kinnipidamist Viljandi-Põltsamaa teel Karula ristmikust Varesemäe ristmiku lõpuni.

 

Laupäeval kella 23.28 ajal juhtus liiklusõnnetus Viljandist kolm kilomeetrit Kolga-Jaani poole, kus sõiduauto BMW paiskus teelt välja ning viga sai selles olnud kaasreisija, 35-aastane Margus.

 

Kaks päeva Viljandis kestnud Eesti Ettevõtlike Noorte Koja aastakonverentsi lõpus kuulutati pärimusmuusika aidas välja kolm Silmapaistva Noore Eestlase laureaati, kelle seas oli õppejõud, ettevõtja ja disainer.

Kaheksa noort pärimusmuusikut sõitis täna Viljandi linnaliinibussides ning mängisid reisijatele muusikat.

Laupäeval kell 17 pääses publik taas suvepuhkuise järel Ugala suurde saali, kus esietendus komöödia «Eesriie avaneb». Alanud hooaeg on Ugalale viimane enne suurt teatrimaja remonti.

Ehkki kiik hakkas sportlaste käes vänderdama juba kümme senitmeetrit madalamal kõrgusel kui maailmarekord, üritas Kaspar Taimsoo pärast kiigu kiirremonti tipptulemust siiski proovida.

Sõudmises maailma tippu kuuluv Kaspar Taimsoo oli maailmarekordiliselt pikkade aistega kiiguga jõudnud juba nii kaugele, et jalad hakkasid kiikudes peast kõrgemale tõusma, kui võistluste peakohtunik katse lõpetas.

 

Uku keskuses laupäeval kella ühe ajal elektrilühisest alguse saanud väikse põlengu üle elanud Rimi kauplus oli mõni tund elektri puudumise tõttu suletud, kuid avati taas paari tunni möödumise järel.

 

Halliste vallas Kaarli külas süttis laupäeva pärastlõunal ühes talus kulu nii, et tuli levis ka kahele saarepuule ning jõudis isegi maja vundamendini.

Tänase kultuurimöllu üks olulisemaid osasid oli linlaste jaoks Viljandi 731. sünnipäeva tähistamine ning sel puhul pidas linnapea Ando Kiviberg Arkaadia aias kõne ning linlastele pakuti Mulgi korpi.

 

Laupäeval viis minutit enne kella üht tundsid Viljandis Uku keskuses asuva Rimi kaupluse töötajad suitsu ja kärsahaisu ning elektrikappi avades leiti sealt väike põleng.

Laupäeval viis minutit enne kella ühte tundsid Uku keskuses asuva Rimi kaupluse töötajad suitsu ja kärsahaisu ning elektrikappi avades leiti sealt väike põleng.

Kell 11.50 astusid esimesed kaks pärimusmuusikut Viljandis linnaliinibussi ning lõbustasid seal oma pillilugudega järgmise paari-kolme tunni jooksul reisijaid. Kokku sõitis laupäeval linnas ringi neli bussi, kus muusikud esinesid.

 

Viljandi on laupäeval rikkam vähemalt paarikümne turu võrra, mis tekkisid peamiselt kesklinna majade hoovidesse või tänavate äärde.

Täna kell 13 ajal Viljandi kesklinna ülevõllikiikujaid vaatama sattuvad huvilised võivad olla tunnistajaks uue maailmarekordi sünnile.

 

(1)

Politsei- ja piirivalveameti piiriturvalisuse talituse juht Toivo Liider ütleb, et Eesti ja Venemaa vahel jookseb ajutine kontrolljoon, millele eelnevad Eesti poolelt eri loomuga hoiatusmärgid.

(8)

Hõikan vene keeles üle riigipiiri tere. Venemaa ametnik tervitab kümmekond meetrit eemal viisakalt vastu. Oleme kohas, kus kaks nädalat tagasi Eesti kaitsepolitseinik kinni võeti.

Viljandi tänavatel on täna muusikafestival, Ugalas avatakse teatriaasta, kesklinnas kiigutakse maakonna meistritiitli nimel ning tudengid püüavad linlaste tähelepanu perfonksipäevaga. Linn on kõik selle kokku kogunud ja nimetanud tänase päeva kultuurimölluks.

(1)

Reedel kella 13.30 ajal juhtus liiklusõnnetus Viljandist kümmekond kilomeetrit Karksi-Nuia poole, kui alkoholi tarvitanud 42aastane Janek kaotas sirgel teel auto üle kontrolli ja sõitis kraavi.

Tõenäoliselt tänane Viljandimaa kõige rahvarohkem üritus on Suure-Jaanis, kus peetakse neljandat aastat sügislaata. Kaupa on pakkumas üle 150 müüja ning külastajaid oodatakse kaunil päeval kokku ligi 3000.

 

„Ma pole elus sihukest pulli veel näinud,“ kuulutas üks keskmisest raskemas joobes ja üsna pea keskeast välja astuv mees reede õhtul kella poole kümne ajal Valuoja pargipingil istudes, kui paarsada Tour d´ÖÖl osalenud ratturit temast pikas rivis mööda sõitsid.

Täna pärastlõunal eemaldatakse Centrumi kaubanduskeskuse seinalt must kate ning siis selgub, kes või mis on Ugala teatri loodud hiiglaslike mõõtmetega pannool.

 

Eile Viljandis käinud põllumajandusminister Ivari Padar tunnistab, et Eesti põllumajandust kummitab  silmapaistvalt suur ports hädasid, kuid kokkuvõttes on tootjate olukord tema meelest praegu märksa turvalisem kui eelmise Vene kriisi ajal 1990. aastate lõpul.

 

Võhma kortermajade elanikud peavad 12. oktoobriks aiamaadelt saagi ära koristama ja soovi korral püsikud välja kaevama, sest see ala muudetakse linnapargiks.

 

Paalalinna kooli väikeste majja kavandatava korter­elamu ehitusega on ots lahti tehtud. Sellest annavad aimu platsile taritud piirdeaiad ja ehitajate soojakud.

Sakala toimetuse andmeil on Viljandis kolm kohta, kus on hakanud kasvama Eesti kõige suuremad seened hiidmunad.

 

Pühapäeval on Viljandimaa mehed vanuses 20–40 aastat oodatud Viljandi spordihoonesse, kus peetakse meeste tervisepäeva.

 

Eile Sakala keskuses alanud Eesti Ettevõtlike Noorte Koja (JCI – Junior Chamber International) aastakonverents «Targalt tulevikku» tõi Viljandisse hariduse üle aru pidama rohkem kui 250 inimest. Programmi tipphetked on kavandatud täna õhtusse.

 

Maksu- ja tolliamet kontrollis 9009 inimese töötamise sinna kuulumist ja  tuvastas 1179 töötajat, keda registrisse pole kantud. Enamasti olid need ehitus- ja toitlustusfirmade töötajad.

Neljapäeval sündis Viljandis tüdruk.

Reedel jõudis lõpule Maaelu Edendamise Sihtasutuse ületoomine Tallinnast Viljandisse. Nüüdsest asub sihtasutuse büroo Trepimäe nõlval renoveeritud villa Nemwalzis. Hoone taasavamisest võttis osa suur hulk Eesti põllumajandusvaldkonnas olulist rolli kandvaid inimesi.

«Mul on küll rasked vigastused, aga jumal tänatud, et vanatädi elus on,» ütles haiglavoodis katkise selgroolüliga lebav mootorrattur Aram Õhtulehele.

Majandusminister kinnitas neljapäeval rongifirma Elron küsitud piletihinnatõusu plaani, kuid ettevõte ei oska veel öelda, kas ja kui palju kallineb pilet Viljandi ja Tallinna vahel.

Neljapäeval kogunesid Viljandi linna ja valla juhid, et arutada koostöövõimalusi. Kohtumisel osales ka konsultant, kelle teenuseid siseministeerium kevadel omavalitsustele pakkus.

Viljandi vanalinnas sõidavad täna hilisõhtul suur hulk rattureid, kes osalevad homse muusikafestivali avaüritusel Tour d´Öö.

Laupäev on Kõpu vallas sportlik ja tegus.

 

Pühapäeval on Viljandimaa mehed vanuses 20-40 aastat oodatud Viljandi spordihoonesse, kus peetakse meeste tervisepäeva.

Eesti Ettevõtlike Noorte Koja (JCI) aastakonverents „Targalt tulevikku” toob täna ja homme Viljandi Sakala keskusesse haridusteemade üle aru pidama rohkem kui 250 inimest.

Lõuna päästekeskuse pressiesindaja Astra Pintson-Käo teatel tegeles Lõuna-Eesti pommirühm eile kahes kohas lõhkekehade kahjutukstegemisega.

Viljandlane Peeter Kaares, kes pole tingimisi vangistuse katseaja lõppemisest hoolimata tagasi maksnud eelmisel kümnendil haigekassalt väljapetetud 438 000 eurot, on veelgi varasemast ajast võlgu suure summa maksuametile. Tagasimaksegraafik annab talle selleks aega enam kui tuhat aastat.

 

Tarvastu ordulinnuse kõrval asuv Linnaveski tamm ja selle vilets seisukord on tekitanud erimeelsusi vallavalitsuse ja maaomaniku vahel.

 

12 aastat tagasi Viljandi raekoja kõrval tühjaks jäänud maja on vahepeal olnud kunstimuuseumi tegijate käsutuses ja sinna on kavandatud sotsiaalkeskust, kuid praegu on see endiselt tühi ja linn plaanib selle maha müüa.

 

(6)

Viljandlane Peeter Kaares, kes pole tingimisi vangistuse katseaja lõppemisest hoolimata tagasi maksnud eelmisel kümnendil haigekassalt väljapetetud 438 000 eurot, on veelgi varasemast ajast võlgu suure summa maksuametile. Tagasimaksegraafik annab talle selleks aega enam kui tuhat aastat.

 

Riigieksamite tulemuste põhjal oli kevadel maakonna edukaim kool Viljandi gümnaasium, kes oli keskmiste punktide põhjal parim nii eesti keeles kui matemaatikas.

Augustikuu lõpunädalatel osalesid Viljandi gümnaasiumi ja Jakobsoni kooli tantsijad Hebe rühma koosseisus Ungaris Debrecenis 10. folkloorifestivalil, mida korraldatakse ühel ajal Ungari tuntud lillekarnevaliga.

Viljandi linnal pole praegu andmeid, millises seisus aastaid tühjana seisnud Linnu tänav 4 hoone võiks olla, sest uuringuid pole seal tehtud.

 

Küsitluses on osalenud  inimest