Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eesti inimesed saatsid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) 233 kiiksuga elamuse ideed, millega meelitada Rootsi turiste Eestisse puhkama. Neist kaheksa olid seotud Viljandimaaga.

 

«Tulge siit poolt, siin on tugev põrand,» räägib teejuht kella poole üheteistkümne paiku õhtul Suure-Jaani kiriku torni ronijatele, kes on teisele korrusele jõudnud.

Eile kohtus siseministeeriumis kohaliku halduse reformi ekspertkomisjon, kes toetas üksmeelselt reformi vajalikkust.

Reporterid Margus Haav ja Sigrid Koorep ning vanemtoimetaja Rannar Raba kiidavad seekordses Sakala stuudios loodusteadustest huvituvaid Viljandi gümnasiste ja nende õpetajaid.

Pärimusmuusika ait lõpetas eile õhtul oma 8. hooaja Meelika Hainsoo magistrikontserdiga «Mi saisa väräjen».

Kolmapäeval ja neljapäeval toimus Valgamaal Piiri külas Eesti-Läti piiriülene metsakustutusõppus, kus mängiti läbi maastikutulekahju raskesti ligipääsetavas piirkonnas.

Kui Smokie legendaarne ekslaulja Chris Norman tahaks 7. augustil Viljandis oma kunagist bändi kuulata, peaks ta selleks vaid Keilast Viljandisse sõitma ning pärast kontserti praamile kiirustama, sest järgmisel päeval astub ta üles Saaremaal.

 

20-aastases Viljandi noormehes Mikk Mihkel Vaabelis on nii looja- kui teadlasepool. Mõnes tegemises domineerib üks, mõnes teine. Kui need aga võrdselt välja löövad, võib kohe päris põnevaid asju juhtuda.

 

Viljandis Valuoja oru servas kurjustab vares inimestega, kuigi ta ei tee ründavaid liigutusi alati ega iga mööduja suhtes.

 

Sel nädalavahetusel avab uuesti oma ukse kaks Viljandi meelelahutusasutust.

Viljandi gümnaasiumi kolmandale öölaulupeole oli neljapäeva õhtul korraldajate hinnangul tulnud 500–600 inimest. Kui esimesel kahel korral on lauldud Ugala tiigi kaldal, siis seekord koliti koolimaja kõrvale.

 

Lastekaitsepäeval, 1. juunil on Karksi valla laste ja noorte festival, mis algab juba kell 8 hommikul Karksi valla kultuurikeskuses multifilmide vaatamisega.

 

Täna kell 15 särab pärimusmuusika aidas tõeline Ungari päike, lauljatar Szilvia Bognár – silmapaistev rahva- ja maailmamuusikat esitav artist, kes on Euroopas andnud lugematul hulgal soolokontserte ning esinenud paljude tuntud artistidega.

 

Viljandis elav USA päritolu kultuuriloolane Rolan Paul Firnhaber avas eile oma Tartu ja Aia tänava ristmiku ääres asuvas kodugaleriis Imagi väljapaneku prantsuse XIX sajandi karikatuuridest.

 

Täna keskpäeval algab Holstre-Polli spordi- ja puhkekeskuses Viljandi valla perepäev.

 

Viljandi vanakraamiturg tähistab täna viiendat tegevusaastapäeva. Kauplemine Raekoja ja Köleri pargis ning Laidoneri platsil algab kell 11. Kell 15 esineb Raekoja pargis puhkpilliorkester Popsid. Päeva juht on Ženja Fokin.

Neljapäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last.

Eilse Sakala esiküljel olevas tutvustuses «Kivimees õpetab purustama» oli valesti kirjas Kolga-Jaani lähistel Veski talus peetava vanavaralaada päev. Laata peetakse pühapäeval. Reporter Egon Valdaru palub vabandust. 

Viljandi linnapea Ando Kiviberg kutsus reedel raekotta vastuvõtule Viljandi HC käsipallimeeskonna, et avaldada tänu ja tunnustust edukatele sportlastele, kes lõppenud hooajal võitsid Eesti karikavõistlused ning teenisid pronksi Eesti meistrivõistlustel ja Balti Challenge`i liiga turniiril. Linnapea tänusõnadele lisas kaalu 5000-eurone preemia.

Maxima Eesti kauplustes küsitakse lastekaitsepäeval, 1. juunil kõikidelt alkoholi- ja tubakakaupade ostjatelt dokumenti, et juhtida ostjate tähelepanu vajadusele kaitsta noori alkoholi ja tubaka eest.

Politsei pressiteenistus andis teada, et 27. mail varastati Karksi-Nuias Veetorni tänaval maja trepikojast must-roheline jalgratas Scott. Vargusega tekitatud kahju suurus on omaniku kinnitusel 440 eurot.

27. mail avastati, et Suure-Jaani vallas Mudiste külas on lõhutud kaupluse aken. Poe omanik oli saanud telefonile häireteate, ent jätnud sellele reageerimata, sest sääraseid valeteateid oli talle tulnud ennegi.

Viljandi vald kutsub kõiki laupäeva keskpäevast alates tegusale perepäeval Holstre-Polli tervisekeskusse.

Kolga-Jaani vallas Vissuvere külas Veski talus pühapäeval peetava käsitöö ja vanavara päeva magnetiks tõotab kujuneda kivimeistri koolitus.

Viljandi uuemeelseimaks kooliks peetav Kesklinna kool katsetas sel õppeaastal õppetööd ühe lisavaheajaga. Hiljuti korraldati seal küsitlus, milles uuriti, kuidas õpilased lisavaheajasse suhtuvad ja kas lapsevanemad sooviksid uutmoodi jätkata ka järgmisel õppeaastal.

(1)

Kui tavaliselt hulbivad pudelikirjad maailmameredes, siis Sakala võttis nendega katse ette siseveekogul.

Tõnukülas elav Svetlana Mängli kuulis öösel vastu esmaspäeva läbi une kõva pauku. Kui kolmapäeval jälle kärgatused kostsid, hakkas ta lähemalt uurima kanistrit, mille oli oma hoovi pealt vedelemas leidnud.

 

Esmaspäeval pannakse Viljandis Posti tänavale maha viimased lapid asfalti ning see tähistab ühtlasi aasta kestnud suurte torutööde lõppu. Tõenäoliselt nädal hiljem kaevatakse osa asfaldist taas üles ning algab järgmiste torude paigaldus.

Kolga-Jaani vallas Vissuvere külas Veski talus pühapäeval peetava käsitöö ja vanavara päeva magnetiks tõotab kujuneda kivimeistri koolitus.

Neli Viljandi kultuuriakadeemia tudengit panevad proovile siinsete kooliõpilaste teadmised oma kodulinnast, korraldades 1. juunil noorteõhtu «MÄLUkas?».

Viljandi uuemeelseimaks kooliks peetav Kesklinna kool katsetas sel õppeaastal õppetööd ühe lisavaheajaga. Hiljuti korraldati seal küsitlus, milles uuriti, kuidas õpilased lisavaheajasse suhtuvad ja kas lapsevanemad sooviksid uutmoodi jätkata ka järgmisel õppeaastal.

​Et välja selgitada, kuhu soovivad viljandlased oma jalgrattaid parkida, korraldab linnavalitsuse avalike suhete ja turismiamet veebiküsitluse, milles on võimalik märkida nii varem pakutud parkimiskohti kui lisada oma eelistusi.

 

Pühapäeval, 31. mail oodatakse kõiki huvilisi Veski tallu vanavara näitama, müüma ja ostma. 

 

​Pärast lõpuaktust astus Viljandi kunstikooli pere ühises rongkäigus muusikakooli trummimeeste saatel Männimäelt kesklinna, et tutvuda kooli uue asupaigaga.

Täna tähistab väärikat 85. aastapäeva vabatahtlik isamaaline organisatsioon Noored Kotkad. Sakala keskuses korraldataval pidulikul aktusel tänatakse aktiivseid liikmeid ja vande annab 20 uut liiget.

Tänavu sügisest jätkab Eestis 11 praegu gümnaasiumina tegutsevat kooli tööd põhikoolina ja üks neist asub Viljandimaal. Uuest õppeaastast Võhmas keskharidust enam ei saa ja maakonda jääb kuus gümnaasiumi.

Kolmapäeval sündis Viljandis poiss.

Eesti omanike keskliidu korraldatud uuringust ilmnes, et 70 protsenti viljandimaalastest ei rahulda praegune jäätmekorraldus, kus jäätmevedaja valib omavalitsus.

Selgitamaks, kus soovivad viljandlased oma jalgrattaid parkida, korraldab linnavalitsuse avalike suhete ja turismiamet veebiküsitluse, milles on võimalik märkida nii varem pakutud asukohti kui ka lisada oma eelistusi.

Kahe jõe ühinemiskoht, võsane raiesmik, vetruv raba ning oja rägastikulise metsa ääres – need on Viljandimaa nelja ilmakaare äärmuspunktide märksõnad.

Viljandi Kesklinna kooli vaheaegade muutmine on tekitanud suvelaagritega ebakõla: vähemalt kaks lastele mõeldud laagrit algab paar päeva enne, kui Kesklinna koolis õppeaasta läbi saab.

 

(2)

«Kui me jalad kõhu alt välja võtame, teeme selle ujula aasta lõpuks korda küll,» ütleb linnavalitsuse liige Tauno Tuula veendunult. Tema arvates võiksid Viljandi ainsas ujulas juba jõuludeks olla lisabasseinid ja uued saunad.

Linn annab huvikooli tehnikaringile 735 eurot, et juhendajad saaksid pakkuda motohuvilistele noortele lisaks kaherattaliste putitamisele võimaluse nendega linnarahvast häirimata sõitmist harjutada.

 

Kolmapäeva hommikul käis Viljandi turul tihe sagimine. Põhilised müügiartiklid olid kõikvõimalikud istikud eesotsas tomatitaimedega, aga üks müüja oli maiasmokkade rõõmuks ka esimesed värsked kartulid letile löönud.

 

Mullu avas kirikute ööl Viljandimaalt ainsana ukse Kõpu Peetri kirik, tänavu ühines selle ettevõtmisega ka Suure-Jaani Johannese pühakoda.

Viljandi Kesklinna kooli vaheaegade muutmine on tekitanud suvelaagritega ebakõla: vähemalt kaks lastele mõeldud laagrit algab paar päeva enne, kui Kesklinna koolis õppeaasta läbi saab.

 

Teisipäeval sündis Viljandis poiss.

Viljandi linnajuhid andsid reservfondist 5000 eurot Viiratsis asuvale hoolekandekeskusele kõnniteede ja istumiskoha rajamiseks.

Homne ilm on peamiselt sajuta ja selge, sooja tuleb vähemalt üle kümne kraadi.

Küsitluses on osalenud  inimest