Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele tubakaseaduse eelnõu, millega muudetakse vastavalt Euroopa Liidu õigusele tubakatoodete pakendamise ja märgistamise nõudeid. Sellega seoses muutuvad suitsupakkide hoiatuspildid, kaotatakse ruumides asuvad suitsetamisalad ning vanglad ja nende territooriumid saavad suitsuvabaks. 

Teisipäeval, 7. juulil kell 17 avatakse Viljandi linnagaleriis näitus «Arhitekt Roman Koolmar. Oru lossist Detroidi slummidesse».

Viljandi aastaid kiratsenud üürikorteriturg teeb sel suvel läbi hüppelise arengu: lisaks Paalalinna endisesse koolimajja rajatud 74 lihtsakoelisele eluasemele sai äsja viimase lihvi kümme omanäolist külaliskorterit järve ääres tegutseva hosteli Just Rest õuemajas.

Sultsis Metsarõõmu talus maasikaid kasvatav Madli Saar on selleks suveks välja mõelnud huvitava turundusnõksu.

Eile kell 19.20 sõitsid päästjad Karksi-Nuia Polli teele, kus nad kustutasid põleva prügikasti kolme ämbritäie veega.

Karksi valla kultuurikeskuses on juuli lõpuni avatud näitus «Talumatsist härrasmeheks».

Enne jaanipäeva sai Garri Raagmaa Viljandis õnnitlusi kultuuriakadeemia uue direktori leidmiseks korraldatud valimiste võidu puhul. Nüüd selgub, et vähemalt ühe valija meelest Raagmaa ei võitnud.

(3)

Üleeile paigaldati Karksi-Nuia bussipeatusse elektrooniline infotabloo, millelt on näha, mis kell ning mitme minuti pärast järgmine buss peatusse jõuab. 

 

 

Enne jaanipäeva sai Garri Raagmaa Viljandis õnnitlusi kultuuriakadeemia uue direktori leidmiseks korraldatud valimiste võidu puhul. Nüüd selgub, et vähemalt ühe valija meelest Raagmaa ei võitnud.

Ugala teater kogus esmaspäevase tühjendusmüügiga 10 000 eurot.

Internetis kuni viieeuroseid pileteid pakkuv Eesti esimene odavbussifirma Simpel Express on lubanud Viljandimaale laieneda sügisel, kuid täpset aega esialgu ei avalda, sest oktoober toob muudatusi kogu riigi kommertsbussiliiklusesse.

Läinud laupäeval seisid ühel Viljandi turu letil kõrvuti purgid mulluse ja tänavuse meega. 700 grammi läinud­aastase linnumagusa eest küsis müüja 5 eurot, värske eest aga 14 eurot.

(1)

Teisipäeval kell 10.10 juhtus Viljandis Leola ja Jakobsoni tänava ristmikul liiklusõnnetus, milles põrkasid kokku Citroën ja Toyota. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Reede südaöö paiku tungisid kaks seni politseile tundmatut meest Halliste vallas talumajja, ründasid seal elavat vana meest ning röövisid temalt telefoni ja toiduaineid.

President Toomas Hendrik Ilvesel on viimasel paaril päeval käinud Ärma talus hulk külalisi. Pühapäeval olid seal ministrid koos oma pereliikmetega, eile aga Eestis viibivad suursaadikud koos oma peredega. Fotol on peaminister Taavi Rõivase elukaaslane Luisa Värk, kes aitas Ärmale uut puud istutada.

Viljandi linnavalitsuse korraldatud veebiküsitlus selle kohta, kus viljandlased sooviksid jalgrattaid parkida, ei täitnud majandusameti juhi arvates oma ülesannet, sest uusi parklakohti eriti ei pakutud.

Ka sel laupäeval ootab Viljandi vanakraamiturg inimesi kauplema. Sügiseni tegutseb vanakraamiturg Viljandi turu parkimisplatsi kõrval vanas õunaaias aadressil Jakobsoni tänav 2c.

Üleeile paigaldati Karksi-Nuia bussipeatusse elektrooniline infotabloo, millelt on näha, mis kell ning mitme minuti pärast järgmine buss peatusse jõuab. 

 

 

Eile pärastlõunaks oli Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias õppimise soovi avaldanud 259 tudengikandidaati. Populaarsemad erialad on näitekunst, kus juba praegu on ühele kohale kolm kandidaati, ning kultuurikorraldus, kus ühele kohale pretendeerib kaks inimest.

 

 

Tänasest jõustuv kalapüügiseadus lihtsustab oma tarbeks kala ostmise ja müümise võimalusi, laiendab harrastuspüügivahendite nimekirja ning tõhustab rikkumiste tuvastamist ja nende eest vastutusele võtmist.

 

Valitsus kiitis heaks Isamaa ja Res Publica Liidu liikmete pakutud plaani hakata 2017. aastast maksma üksikuks jäänud pensionäridele toetust ehk niinimetatud lesepensioni.

 

 

Esmaspäeval sündis Viljandis tüdruk.

 

 

26. juuni südaöö paiku tungisid kaks meest Halliste vallas talumajja, kus lõid 72-aastast peremeest ning röövisid temalt mobiiltelefoni Samsung ja toiduaineid. Lisaks paiskasid sissetungijad esemeid segamini.

 

(1)

Teisipäeva õhtupoolikul kohtusid Viljandimaa omavalitsuste juhid, maavanem ja jõustruktuuride esindajad Kaitseliidu ülema brigaadikindral Meelis Kiiliga, kes tegi neile põhjaliku ettekande laiapindse riigikaitse tagamaadest.

Viljandis kestev Eesti kõrgetasemeliseim maleturniir on loodetust kehvemini alanud Eesti tippudele, sest nii Kaido Külaots kui Jaan Ehlvest teenisid teises ringi viigi ega kuulu kümne liidri sekka.

Täna oleks oma 55. sünnipäeva tähistanud Kalmetu kooli kauaaegne muusikaõpetaja ja vilistlaskoori asutaja Allar Jakobson. Tänutundega talle mõeldes korraldab Kalmetu kooli vilistlaskoor Kalmetu kooli siseõues kontserdi. 

Ka sel laupäeval ootab Viljandi vanakraamiturg inimesi kauplema. Sügiseni tegutseb vanakraamiturg Viljandi turu parkimisplatsi kõrval vanas õunaaias aadressil Jakobsoni tänav 2c.

1. juunist 31. augustini töötab Viljandi raamatukogu suvises rütmis.

 

 

Juunis alanud Credit24 Rahvaliiga Suvevolle viies hooaeg käib täie hooga. Seitsmel teisipäeval saavad huvilised 17 Eesti paigas populaarsel spordialal mõõtu võtta.

 

Homsest jõustuv kalapüügiseadus lihtsustab muu hulgas oma tarbeks kala ostmise ja müümise võimalusi, laiendab harrastuspüügivahendite nimekirja, sätestab kalavarudele tekitatud kahju mõiste ning tõhustab rikkumiste tuvastamist ja nende eest vastutusele võtmist.

(1)

Täna kell 10.10 juhtus Viljandis Leola ja Jakobsoni tänava ristmikul liiklusõnnetus, milles põrkasid kokku Citroën ja Toyota. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse õppekava tutvustab kümne minuti pikkune lühifilm. Filmi fookuses on küsimused, millised on rahvusliku ehituse õppekava tudengite töötingimused, tulevikuväljavaated ning võimalused oma akadeemilist karjääri jätkata. 

 

(2)

​Viljandi noorte töö tulemusena lendas laupäeval heeliumiga täidetud õhupall 34,5 kilomeetri kõrgusele ning sellega kaasas olev seadeldis korraldas stratosfääris keemilise katse.

 

Ugala teatri eilne tühjendusmüük ületas korraldajate kõige julgemadki fantaasiad. 1000 eksemplaris trükitud hinnakiri oli otsas esimese kaheksa minutiga ning selle järgi sai välja arvutada ka esimeste huviliste hulga. Sakala trükkimineku ajaks ei olnud tulijate voog katkenud ning teatri arvutuste kohaselt oli kella kuueks majast läbi käinud paar tuhat inimest. 

Peetrimõisas elav Elve Jürisson astub Uueveski lagunenud treppe mööda kaks korda nädalas ja kui aasta algul ajalehes kirjutati, et need tehakse tänavu korda, oli tal hea meel. Praeguseks on töö kavandamine aga ummikseisu jõudnud ja ka linnajuhid ei oska öelda, mis treppidest saab.

Arendaja plaan panna Paalalinnas aastaid kasutult seisnud endise pumpla alale püsti paari­kümne boksiga ridaelamud põrkus ümbruskonna elanike terava vastuseisuga.

​Viljandi noorte töö tulemusena lendas laupäeval heeliumiga täidetud õhupall 34,5 kilomeetri kõrgusele ning sellega kaasas olev seadeldis korraldas stratosfääris keemilise katse.

 

(1)

Viljandi peaarhitekt Laur Pihel võtab Uueveski treppide ehitusel kaasava eelarve piiri ületamise eest vastutuse enda peale, sest tema arvates on õige leida sellele kohale hea lahendus, mitte ehitada säästutreppi.

Homsest pühapäevani kestab Viljandis suve suurim tänavakultuuri- ja ekstreemspordifestival «Viljandi Bash», millele on oodata enam kui 400 osalejat seitsmest riigist.

 

 

Pühapäeva õhtul sai politsei väljakutse Viljandi valda Ramsil asuvasse korterisse, kus joobes mees oli tüli käigus tõuganud last.

 

 

Reedel ei sündinud Viljandis ühtegi last, laupäeval ja pühapäeval tuli ilmale tüdruk.

Riigi ilmateenistuse eilne prognoos nägi reedeks, laupäevaks ja pühapäevaks ette kuni 28 soojakraadi.

Ugala teatri täna kell 16 alanud tühjendusmüügi menu ületas korraldajate kõige julgemadki fantaasiad.

Ugala teatri täna kell 16 alanud tühjendusmüügi menu ületas korraldajate kõige julgemadki fantaasiad. Juba veerand tundi enne kella nelja ootas ukse taga rahvamass ning lähemates parklates polnud ainsatki vaba kohta. 1000 eksemplaris trükitud hinnakiri oli otsas esimese kaheksa minutiga ning selle järgi sai välja arvutada ka esimeste huviliste hulga.  
 

Eile õhtul sai politsei väljakutse Viljandi valda Ramsil asuvasse korterisse, kus joobes mees tõukas tüli käigus last.

President Toomas Hendrik Ilves kohtus Ärmal peagi Eestis lähetust lõpetava Moldova suursaadiku Victor Guzuniga ja andis talle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi.  

President Toomas Hendrik Ilves kohtus Ärmal peagi Eestis lähetust lõpetava Moldova suursaadiku Victor Guzuniga ja andis talle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi.  

Eile kell 11.12 said päästjad väljakutse Viljandi valda Vardja külla, kus terviseraja lähedal põles heinarull. Päästjad kustutasid selle.

Eeloleval pühapäeval, 5. juulil ja 1. augustil saab kaasa lüüa Mulgimaa peremängus.  

 

Igas paigas ootavad mulgikeelsed Mulgimaad puudutavad küsimused. Võita on võimalik temaatilisi auhindu.

 

Vaata osalejaid siit: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zirxIKIIDJo8.kzSDjbvj3zJs

Maaeluminister Urmas Kruuse tunnustab täna põllumajandusministeeriumis aktusel maamajanduslike kutseõppeasutuste, maaülikooli ja mereakadeemia parimaid lõpetajaid. Vastuvõtule on kutsutud ka Enari Tõnström ja Kristiine Sakkool, kes lõpetasid Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis põllumajanduse eriala. 

 

Küsitluses on osalenud  inimest