Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Eile pidasid politseinikud Viljandimaal Loodi-Helme teel kinni sõiduauto Volkswagen, kust leiti registreerimata kaheraudne jahipüss, padruneid, kurikas ja mootorsaag.

Viljandi linnavalitsuse sotsiaalamet ootab 10. augustiks avaldusi, mille alusel makstakse septembrist detsembrini koolitoidu ja koolieelse lasteasutuse toidupäeva toetust.

Juunis 2014 lõpetas Loova Eesti tootearendusprogrammi PESA kolmas lend, kus arendati nutikaid uuenduslikke tooteid. Täna kell 13 avatakse Viljandi linnaraamatukogus neid tutvustav näitus, mis jääb avatuks 6. augustini.

Kui viljandlased ja siia saabuvad tuhanded külalised kuuma ilmaga sammud randa seavad, ootab neid ees küll niidetud ujumisala, kuid ka suured ja pisut haisvad vesikasvude kuhjad, mis on veest välja toodud ja rannale laotatud.

Aktsiaselts Hansa Bussiliinid lõpetab augustis sõitmise Viljandi–Mõisaküla–Kilingi-Nõmme–Pärnu liinil, kuid et selle bussiga käib hulk viljandimaalasi kooli ja tööle, võtab Viljandi maavalitsus liini pidamise enda hooleks.

 

Eile paigaldatud paadisild võimaldab kõigil Uue-Kariste paisjärve ujuma või sellele paadiga sõitma minna.

 

Eile Viljandis viibinud Keskerakonna esimees, Tallinna linnapea ja üks Rahvarinde asutajaid Edgar Savisaar pole oma sõnul Ida-Ukrainas alla tulistatud reisilennuki juhtumis ei Venemaa ega Ukraina poolel.

Sel laupäeval saab lisaks Viljandi pärimusmuusika festivalile laulda, tantsida ja mängida pisikestes Viljandimaa külades. Nimelt tuleb Muril ja Tuhalaanes Vesirooside pidu, Tääksis järvepidu ning Uue-Karistes ja Rimmus perespordipäev.

Politseil tuli kainenema viia mees, kes laupäeval Tõnissaare külas ründas purjuspäi oma naabrinaist ja tegi talle haiget.

SEB pank järgib oma peamise konkurendi Swedbanki eeskuju ning jätab edaspidi oma Viljandi kontori laupäeviti suletuks.

 

Ööl vastu neljapäeva läks Viljandis Statoili tanklas neli meest kaklema.

 

Esmaspäev oli viimane päev, mil Viljandi kultuuriakadeemiasse astuda soovijad said oma õppima tulekut kinnitada, ning nädala algul paistis, et ühelgi erialal kohad täitmata ei jää.

 

Kuritegevus püsis esimesel poolaastal mullusega samal tasemel. Vähenenud on tapmiste ja mõrvade arv, samas on suurenenud varguste ja kelmuste arv.

 

Sel nädalavahetusel, kui veel puhkuselainel Viljandi täidavad muusikalembesed folkarid, läheb maakonnast läbi ülla eesmärgi nimel ette võetud üle-euroopaline rahujooks.

Sel nädalal on Abja gümnaasiumis kuulda nii soome, prantsuse kui inglise keelt ja näha ebatavalist liikumist. Õhus on emotsionaalset pinget, nooruse värskust ja uudishimu.

Osaühing Kivipartner hakkab korrastama Viljandi vanalinnas kõrvuti asuvaid Raekoja, Köleri ja Laidoneri parki. Sel aastal algav ehitus lõpeb kevadel ja läheb maksma 221 696 eurot.

Esmaspäeval sündis Viljandis poiss.

Viljandi järvel töötav niiduk on puhastanud suure osa ranna ujumisalast. Lõigatud taimed on kuhjatud liivale kuivama ning jäävad sinna tõenäoliselt ka saabuvaks kuumaks nädalalõpuks, mil randa on oodata tuhandeid inimesi.

Täna Viljandis Sakala keskuses avatud näitus "Kes on su kõrval?" jutustab loo Balti keti korraldamisest ja rollist maailma ajaloos. Näitust käis avamas endine Tallinna linnapea ja endine Rahvarinde liider Edgar Savisaar.

Eelmise nädala lõpul laekus politseile mitu kehalise väärkohtlemise teadet.

Viljandi maavalitsus oli sunnitud lülitama avalikku liinivõrku Viljandist Pärnu sõitva kaugliini number 371, sest praegune teenindaja loobus sellest.

Eile kirjutasid 16 vabaühendust alla seisukohavõtule, et karusloomakasvandused ja loomatsirkused tuleks Eestis keelustada.

Viljandi Pauluse koguduse kohal lasub suur mure: pühakoja katuse seisukord muutub päev-päevalt üha kriitilisemaks, ent isegi hädaremondi tegemiseks kuluva summa kokkusaamine eeldab parimal juhul mitmekümne tuhande euro kogumist annetuste teel.

 

Eile võis iga Viljandi lossimägedes jalutaja näha, kuidas pärimusmuusika festival läheneb: algas lavade ehitamine lauluväljakul ja Kaevumäel. Täna hakatakse ehitama festivaliala piiravat aeda ning püstitama telke Vabaduse platsile.

Siseministeeriumis küpseb plaan muuta määrust, mis reguleerib lennuväljade, võidusõiduradade, tehaste, tuuleparkide ja prügilate ehitamist. Ministeerium leiab, et uuendused vähendavad omavalitsuste halduskoormust, kuid inimesed, kel on valusaid kogemusi motoradadega, kardavad olukorra halvenemist.

Curly Stringsi lood on juba kuulsamad kui bänd ise. «Kauges külas» («Saada pruuniks teiseks juuniks») on kahtlemata selle suve hitiks tõusmas. Kuid ka teised palad on bändi hooga muusikataevasse tõstnud.

 

Viljandi linnavalitsus andis linnaeelarve reservfondist 2975 eurot Tümal asuvasse täiskasvanute varjupaika videovalvesüsteemi ehitamiseks.

 

 

Viljandis Reinu teel sõitvaid autojuhte sundis esmaspäeva hommikust alates pidurit vajutama liiklusmärk, mis oli sinna pandud linnavalitsuse loata.

 

Teisipäeval kell 15 avatakse Viljandi Sakala keskuse fuajees Balti keti 25. aastapäevale pühendatud rändnäitus «Kes on Su kõrval?».

Augustis hakkab Karksi-Nuia noortekeskust juhtima Võrumaalt Antslast pärit Kertu Reva.

 

Eesti jahimeeste seltsi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on jahimehed asunud appi põllumeestele, kelle valmivat vilja ja teisi põllukultuure hävitavad arvukad metssigade karjad. Seejuures peavad jahimehed aga arvestama piirangutega.

See, et kohvik avatakse linnatänava asemel Soomaa metsades, ei tulene suurest rendihinnast, vaid on Kahvliahvi metsakohviku eestvedaja Merle Liivaku teadlik valik.

Laupäeval tungis Pärstis 42-aastane mees kallale endast kuus aastat vanemale mehele ning politsei viis ta arestimajja rahunema.

 

Nädalavahetusel peetud Nava Lava festival kutsus looduse, klassikalise muusika, luule ja teatriga Lilli küla lähistele mitusada inimest.

 

Tartu ülikooli senat jõudis esmaspäeval üksmeelele ülikooli uute akadeemiliste üksuste nimedes.

 

Reedel ja pühapäeval sündis Viljandis tüdruk ning laupäeval ei sündinud ühtegi last.

Viljandi Pauluse kiriku katus on nii halvas seisukorras, et muinsuskaitseamet on tunnistanud selle avariiliseks. Hädapärane remont maksab umbes 70 000 eurot, kuid kogudusele käiks sellise summa maksmine selgesti üle jõu.

Viljandis Reinu teel sõitvaid autojuhte sundis esmaspäeva hommikust alates pidurit vajutama liiklusmärk, mis oli sinna pandud linnavalitsuse loata.

Laupäeva õhtul sai politsei teate, et Viljandi vallas Pärsti külas läks 42-aastane mees tülli 48-aastase mehega ja tungis tollele kallale.

Teisipäeval kell 15 avatakse Viljandi Sakala keskuse fuajees Balti keti 25. aastapäevale pühendatud rändnäitus "Kes on Su kõrval?".

Festivalid, tuurid ja suvelavastused täidavad Eesti suve ja püüavad publikut enda poole meelitada. Nädalavahetusel peetud Nava Lava festival kutsus looduse, klassikalise muusika, luule ja teatriga. 

Eile võistlesid veemotosportlased Kitsaskaela ja Bangalo vahelisel alal kas Eesti või Balti karikavõistluste arvestuses.

Maikuust elab Olustvere mõisas kaks alpakat, kelle päriskodu on 3000–5000 meetri kõrgusel Lõuna-Ameerika mägedes.

Viljandi maavalitsus otsustas augustist tõsta bussipiletite hinda nii linnalähi- kui maakonnaliinidel 20 protsenti. Hinnatõusu tingib sõitjate arvu vähenemine ja liinivedude kulude tõus.

 

Viljandi kesklinna üks suuremaid parklaid Vabaduse plats on esmaspäeva hommikust autodele suletud, sest seal algasid neljapäeval startiva folgifestivali ettevalmistustööd.

 

Täna startis Viljandi järve orienteerumisrajale 24 allveeujujat.

Jahimehed on ulatanud abistava käe veterinaaridele marutaudi järelkontrolli uuringutele kaasaaitamiseks.

Viljandi haigla soovitas puru silma saanud eakal mehel abi saamiseks Tartusse sõita.

 

28. juuni hommikul kella üheksaks kogunes Lilli Sõrmuse tallu seltskond kaitseliitlasi, keda talu peremees ja staažikas kaitseliitlane Jaak Põldma oli kutsunud uurima paar kuud varem leitud ja veel läbi kaevamata metsavennapunkrit. Paistis, et ettevõtmine oli meelepärane isegi vanajumalale endale, sest ta oli selleks päevaks andnud selge ja päikesepaistelise ilma.

Väljendist "uhke mulk" sain alles täna aru. Varem arvasin, et see tähendab veidi upsakat olemist. Neljapäevast pühapäevani kestvatel Abja suvepäevadel nägin täna aga tõesti uhkeid mulke ja mõistsin, et see tähendab hoopiski ilusaid ja väärikaid inimesi.
 

Küsitluses on osalenud  inimest