Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Viljandi spordihoones peeti täna Eesti karikavõistluste avaringi kohtumine käsipallis.

Pühapäeva, 26. oktoobri varahommikul läheb Eesti üle talveajale: kell neli tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra tagasi, kella kolmele.

Õnneliku valiku teinud inimene, kes võitis 15. oktoobri õhtul Viking Lotto piletiga 135 069 eurot 70 senti, pole oma rahale veel järele läinud.

Täna öösel kell 1.23 sai häirekeskuse teate tulekahjust Suure-Jaani vallas Kobruvere külas.

Mööduva külmalaine äärmusena langes õhutemperatuur mitmel pool Eestis alla kümne külmakraadi. Viljandiski näitas termomeeter numbrit, mis ei jää häbisse ka südatalvel.

Mööduva külmalaine äärmusena langes õhutemperatuur mitmel pool Eestis alla kümne külmakraadi. Viljandiski näitas termomeeter numbrit, mis ei jää häbisse ka südatalvel.

Ühena esimestest Eestis paigaldas Viljandi linnaraamatukogu oma peaukse juurde raamatute tagastuskasti, kuhu saab laenatud raamatuid tagastada ajal, kui raamatukogu on suletud. Esimese selline kast pandi üles aastapäevad tagasi Pärnus.

Virmalisi otsima läinud piltnik Kadri Härm naasis mitme ilusa ülesvõttega.

(1)

Eile ja üleeile oli puksiirabil ja autoesindustel kuhjaga tööd, sest külm oli rivist välja viinud hulga diiselmootoriga sõidukeid, mille paagis oli veel suvist kütust.

Viljandi äritsoonis kasutuseta seisva Jakobsoni keskuse omanik sai alles reedel teada, et keegi on nädala hakul tema maja aknaid lõhkunud, sest hoone on juba poolteist aastat tühi püsinud ja omanik on kaugel.

Kolmapäeva hommikul tööle minema hakates ei oleks viljandlanna Marje Tikko osanud arvata, et murrab Köleri pargis parema käe pöidlaluu ning peab neli nädalat kipsis pöidlaga igapäevatoimetusi tegema. Paraku nii aga just läks.

«Juba lähetegi ära?» päris Selma Varblane, kui Sakala paar päeva enne tema 101. sünnipäeva külas käis.

Neljapäeva hilisõhtul aitasid rebastel ehk kultuuriakadeemia esmakursuslastel Laidoneri platsil külmalõdinaid trotsida tantsusammud, mis käisid ühes rütmis lauludega «Kaks sammu sissepoole» või «Bugi-bugi, juhhei!».

Reedel kella 13 ajal avastati Suure-Jaani vallas Tääksi külas bussiootepaviljoni põleng. Puitmajakesest jäi alles vaid hunnik tuhka.

Eesti põllumajandus- ja kaubanduskoja väljaantavale aasta põllumehe tiitlile kandideerib Viljandimaalt mitmekordne maakonna parim sportlane ning hobuste treenija ja kasvataja Gunnar Klettenberg.

Kui väikesed ostukeskused ja üksikud kauplusehooned on hädas rentnike leidmisega, siis kahel Viljandi suuremal kaubanduskeskusel seda muret ei ole.

Viljandis ründasid kaks suurt koera kolmapäeval kella 13.30 ajal mitut möödujat ning kannatada sai eakas naine, kellele tuli haiglas abi anda.

Kolmapäeval kell 18.07 leiti Karksi-Nuia paisjärvest uppununa eakas naine.

Esmaspäeval otsustas Viljandi linnavalitsus anda loomade varjupaigale 2785 eurot, et parandada kontorihoone läbijooksev katus ja ehitada sellele viimaks korralik kanalisatsioon.

Viljandi kesklinnas jätkuvatel torutöödel purustas Vaksali tänavat kaevanud ekskavaator eile ennelõunal elektrijuhtme ja osa kesklinnast jäi 39 minutiks elektrita. Mis põhjusel kaabel läbi kaevati, on selgitamisel.

Tuntud Prantsuse ettekuulutaja proua de Thebes'i uued ettekuulutused on Petrogradi jõudnud. Nad on postkaartidele trükitud, mida Parisi uulitsatel Punase Risti hääks müüdakse. Nad on wäga kindlal kujul awaldatud. Proua de Thebes seletab, sõda kestab 5 kuud ja 14 päewa, 4. dets algawat Berlinis rewolitsion ja 12. dets. wõetawat Saksamaa päälinn ära; 10. januaril minewat wõidurikkad Prantsuse wäed koju tagasi.

Neljapäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last.

Pühapäeval peetakse Viljandi järvel spinninguga kalapüügivõistlust. See on esimene osa viieetapilisest mõõduvõtust, millega selgitatakse välja need mehed, kes aasta pärast Viljandi järvel peetavatel maailmameistrivõistlustel Eestit esindama hakkavad.

Koolivaheaega pidavad noored said neljapäeval noortekeskuses soovi korral lustida kogu öö. Ennekõike tõmbas neid sinna võimalus öö otsa BMX-iga sõita, ent tegevust leidus juba varemgi.

(1)

Viljandis ründasid kaks suurt koera kolmapäeval kella 13.30 ajal mitut möödujat ning kannatada sai üks eakas naine, kellele tuli haiglas abi anda.

Viljandis ründasid kaks suurt koera kolmapäeval kella 13.30 ajal mitut möödujat ning kannatada sai üks eakas naine, kellele tuli haiglas abi anda.

Viljandi kesklinnas maavalitsuse hooned elektrita jätnud voolukatkestus kestis 39 minutit ing kokku oli elektrita 12 klienti.

Reedel kella 13 ajal avastati Tääksi külas bussiootepaviljoni põleng ning puitmajakesest jäi alles vaid hunnik tuhka. Päästjad lõpetasid Tääksis töö kella 14 ajal.

Viljandi maavalitsus jäi reede keskpäeval elektrita, sest Vaksali tänaval kaevati torustikutööde käigus kaabel läbi.

(1)

Viljandlasest riigikogulane Peep Aru leiab, et tema erakonnakaaslase, rahandusminister Jürgen Ligi eilne arvamusavaldus haridusminister Jevgeni Ossinovski kohta oli kohatu ja kahetsusväärne. Samas ei pea ta tarvilikuks praegu ministrit välja vahetada, ammugi mitte Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsiooni lõhkuma hakata.

Sel nädalavahetusel, mil Eesti läheb üle talveajale, soovitab päästeamet kontrollida ka oma suitsuandurit.

 

Pühapäeval, 26. oktoobril kell 4 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra tagasi.

 

Kolmapäeval kella 18.07 ajal leiti Viljandimaal Karksi-Nuia paisjärvest uppununa vanem naine.

Viljandi raamatukogu meisterdamishommikud on sel koolivaheajal olnud peaaegu kaks korda menukamad kui varasemalt ning mõnel hommikul on kokku tulnud kuni 30 last.

(3)

Aasta tagasi tarbijakaitseameti musta nimekirja pandud Viljandimaa müügiettevõte Autosalong jäi tarbijakaebuste komisjonis hiljuti taas süüdi. Kahel korral on sealt soetatud Volkswagenit tabanud kulukas mootoririke päev pärast ostu.

(1)

Aasta tagasi tarbijakaitseameti musta nimekirja pandud Viljandimaa müügiettevõte Autosalong jäi tarbijakaebuste komisjonis hiljuti taas süüdi. Kahel korral on sealt soetatud Volkswagenit tabanud kulukas mootoririke päev pärast ostu.

Tänavuse küttehooaja alguseks valmis Suure-Jaanis katlamaja, mis töötab hakkpuiduga. Et see on odavam kui senine kallis õliküte, langeb ka toasooja hind.

 

Augusti lõpul mõisteti kohtus süüdi 13 narko­äri ajanud inimest, kelle teod olid kas otseselt või kaudselt Viljandimaaga seotud. Uued toimikud on prokuratuuris aga juba ootamas, sest nõudlus narkootikumide järele ei kao.

Holstre magasiaidas on laupäeval Viljandi valla noortepäev, millel saab osaleda kohaliku noortevolikogu valimistel, kuulata valimisea debatti ning saada osa muusika- ja tantsunumbritest.

(1)

Pärast seda, kui Erich Palmist saab uus Viljandi maavanem, kaob Viljandi vallavalitsuse struktuurist praegu tema juhitav arenguosakond.

Eesti Kommunaalmajanduse Ühing andis Pärnus auhinna­tseremoonial Viljandi abilinnapeale Malle Vahtrale tiitli aasta parima kommunaalrajatise eest, milleks on mullu detsembris avatud Viljandi lauluväljak.

Lõuna prefektuuri narkokuritegude talituse juht Kristjan Tommingas tõdes, et viimasel ajal on politsei hakanud saama infokilde Viljandi narkokuritegevuse kohta. Samas ei erine Viljandimaa palju teistest Lõuna-Eesti paikadest.

Traditsiooniliselt tunnustab Viljandi linnavalitsus aasta lõpul paremaid värvide linna toojaid.

Haawatud sõjamehed, keda hiljuti Tartusse toodi, olid suurem osa kergemate wigastustega. Nüüd wõib neid juba tihti salkade kaupa halastaja õdede saatel uulitsatel näha, kes neile linna waatamiswäärilisemaid kohti näitawad. Suurem osa nendest on elawaloomulised kaukaslased ja ühe paberossi pakkumisega wõid juba kui wana sõbraga südamlikus jutuhoos olla. Olin ühe sarnase ladusa jutuga haawatuga koos, kelles schrapnelli kuuli kild Augustowa metsas pöidla ärarebinud.

Kolmapäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last.

Eestis tegutsevad pangad teenisid kolmandas kvartalis 80 miljonit ­eurot puhaskasumit. Mullu sama perioodiga võrreldes on see seitsme protsendi võrra väiksem.

Nagu mitmel varasemal aastal on ka tänavu Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi sihtasutus koos kunstnike Catherine Zaripi ja Meruga välja andnud jõulukaardid ning seina- ja lauakalendrid, mille müügist saadud tulu suunatakse sügava ja raske puudega laste ning nende perede toetuseks.

Eesti Kommunaalmajanduse Ühing andis Pärnus olnud auhinnatseremoonial Viljandi abilinnapeale Malle Vahtrale üle tiitli aasta parima kommunaalrajatise eest, milleks on möödunud aasta detsembris avatud Viljandi lauluväljak.

Küsitluses on osalenud  inimest