Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Statistikaameti andmetel kasvas Viljandimaa keskmine palk teises kvartalis aastataguse ajaga võrreldes 11,7 protsenti, mis teeb uueks keskmiseks brutopalgaks 832 eurot.

Karksi küla viljakuivatis süttis reede õhtul raps, ent päästjate saabumise ajaks olid töötajad punkri tühjaks laadinud ja pritsimeestel jäi kustutada vaid tulepesa selle põhjas.

Praegu võib Viljandi esinduslike söögikohtade menüüst leida toite, mille retsepti kuulub seeni või metsamarju. Sel nädalal oli Sakalas kuulutus, milles kohvik Fellin teatas, et ostab pilvikuid, riisikaid ja puravikke.

 

Mittetulundusühing Tarvastu Spordi ja Vaba Aja Klubi otsib rahvaküsitlusel vastust küsimusele, milline peaks olema Tarvastu paisjärve veetase. Paisu rajamise järel on mõned kinnistud vee alla jäänud.

Viimati tegi vabatahtlikkuse alusel toimiva riigikaitseorganisatsiooni liikmete arv sellise hüppe seitsme aasta taha jääva pronksiöö sündmuste järellainetusena. Praegu puhuvad kodanike kaitsetahtele uut hoogu ärevad sündmused Ukrainas.

Vähem kui ööpäevaks Eestisse tulnud Barack Obamaga on au kohtuda vähemalt veerandsajal viljandlasel, kes pääsevad täna pärastlõunal Solarise keskuse Nordea saalis peetavat kõnet kuulama.

6. septembril on kõik huvilised oodatud mahetoidu päevale Säga-Aaviku tallu.

Kui Viljandi kutseõppekeskuse õpilaste arv tänavu kosub, siis Olustvere ametikooli oma jääb mullusega samasse suurusjärku. Mõlema kooli direktorid on tulemusega rahul.

Huvitav on tõsiasi, et kui rahutute aegade saabudes armastab eesti mees sõprade seltsis praalida, kuidas käsi kabuuri järele sirutub, siis reaalsuses on relvalubade taotlemine aastati üsna stabiilne.

Nagu iga aasta hilissuve lõpul või varasügise alguses kogunevad Sakala laulumehed esimesele harjutusele, et alustada järjekordset  hooaega. Tänavu saame kokku 4. septembril kell 18.45 vanas tuttavas kohas Sakala keskuses.  

Politseile tehti laupäeval avaldus, milles anti teada, et nädala vältel on Suure-Jaani vallas Karjasoo külas sisse murtud talumajja ja kuuri.

Esmaspäeval sündis Viljandis tüdruk.

Järgmisel aastal Viljandis korraldatava hansa laulu- ja tantsupeo ideekavandi võistluse võitis loominguline kollektiiv Tanzen und Springen, kuhu kuuluvad Liisi Toomsalu, Kadi Ritsing, Agnes Kurg, Kristi Vastisson, Maarika Reimand, Kristel Kermas, Vaike Rajaste ja Tonio Tamra. Võidutöö esitanu saab preemiaks 150 eurot.

Politseile tehti laupäeval avaldus, milles anti teada, et nädala vältel on Suure-Jaani vallas Karjasoo külas sisse murtud talumajja ja kuuri.

Järgmise aasta Viljandimaa hansa laulu-ja tantsupeo ideekavandi võistluse võitis loominguline kollektiiv "Tanzen und Springen". 

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas kooliaasta alguse puhul välja ajaloouurimuste võistluse «Eesti II maailmasõja ajal».

 

Esmaspäeval Viljandi lauluväljakul peetud koolirahu pidustused lõpetas Getter Jaani kontsert ja artisti kohtumine oma fännidega.

Neljapäeval külastas Ugala teatri etendust «Tuul pajuokstes» üle 70 lapse, kes jõudsid teatrisse tänu inimestele, kes ostsid teatri toetajapileti «Kingi lapsele teatrielamus».

 

Lõuna-Eesti pommigrupi demineerijad tegid eile kahjutuks 45 mm soomustläbistava mürsu, mis tuli päevavalgele Viljandimaal Suure-Jaani vallas ühe kõrvalhoone lammutamisel prahi seest.

Lisaks sellele, et koolireform lõi Tääksi kooli kolme Suure-Jaani valla kooliga ühise juhtimise alla, oli sealne avaaktus varasemast digitaalsem.

 

Tõenäoliselt juba täna õhtul sõidavad Võrtsjärve ääres asuvate suurte turismitalude kliendid ja töötajad maanteele uut teed pidi, mis ei kulge mööda Kaido Kaaresele kuuluvat maad. Kohtuvaidlused aga jätkuvad.

 

USA presidendi Barack Obama Eesti-visiidi tõttu taastati meie piiripunktides pühapäevast ajutine kontroll, mis kestab 4. septembrini. Ka Viljandimaal on jupike piiri, mis vastu lätlaste põhjaväravaid käib. Sakala uudistas pühapäeval Laatres ja Mõisakülas korrakaitsjate tegemisi.

 

Rein Kuresoo avas Jõesuus Võrtsjärve külastuskeskuses fotonäituse «Muutuv Võrtsjärv», millel kõrvutab arhiivipilte tänapäevaste vaadetega.

 

KOOL

Viljandi lauluväljakule kogunes eile tuhandeid koolilapsi, kes tunnistasid koolirahu lepingu allkirjastamist.

16 aastat on Eestis 1. septembril kuulutatud välja koolirahu, et võidelda kiusamise ja meelemürkide vastu. Mitme seekordset tseremooniat uudistamas käinud õpetaja ja õpilase sõnul pole vägivalda suudetud koolist siiski välja juurida ning paar õpilast tunnistas, et ei näe lepingu ja tegeliku elu vahel seost.

Viljandi on koolirahu pealinn kogu järgmise õppeaasta.

Möödunud nädalavahetus oli viimane enne uut kooliaastat ning mitu Viljandi ööklubi kutsus inimesi loosungitega «Joome baari kuivaks!» ja «Joo, palju jaksad!». Politsei sõnutsi oli tegemist siiski vaikse nädalavahetusega.

 

Kuigi praegu pole Viljandi linnas ühtegi mehitatud taarapunkti, toob käesolev kuu sellele leevendust, sest varem Koidu A ja O juures asunud taarapunkt avatakse uues kohas.

 

Et Eesti koolides oleks vähem kiusamist ja meelemürkide tarvitamist, allkirjastati eile Viljandis koolirahu leping. Samas nentis mitu üritusel osalenut, et ei näe, kuidas uhkelt sõlmitud leping aitaks kiusamist vähendada.

 

Läinud nädalavahetusel tegi kümmekond paadientusiasti põhjaliku uuenduskuuri kahele räsitud puupaadile. Töötuba juhendas kogenud Hiiumaa paadimeister Andrus Padu.

 

Algul tänavu sügisesse planeeritud Tasuja puiestee renoveerimistööd lükkuvad ebamäärasesse tulevikku, sest 35 000 euroga piirduv eelarve jäi suure töömahu kohta napiks.

 

Suve soojarekordi kaasa toonud august leotas paljud paigad lõpuks põhjalikult läbi.

 

Viljandimaa 33 koolis oli eile esimene tööpäev 30 õpetajal. Kõik tänavu koolis tööd alustanud pedagoogid olid eile kutsutud vastuvõtule, kus neid tervitasid maavalitsuse esindaja ning omavalitsuste liidu juht ja Viljandi linnapea.

Reedel ja laupäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last ning pühapäeval tuli ilmale poiss.

Täna kutsusid Viljandi maavalitsuse ja linnavalitsuse ning Viljandimaa omavalitsuste liidu juhid Sakala keskusesse vastuvõtule 30 sel aastal maakonnas tööd alustanud kooli- ja lasteaiajuhti ning õpetajat.

 

Eesti maaülikooli lasteülikool alustab tegevust septembris ja sinna oodatakse õpilasi vanuses 12–18 eluaastat. Lasteülikoolis saavad õpilased uusi teadmisi maaülikooli uurimisvaldkondadest. Samuti jätkab tegevust menukas pereülikool, kuhu on oodatud lapsed koos vanemate ja vanavanematega. 

 

Tarbijakaitseamet tuletab meelde, et tavapoest ostetud kvaliteetset toodet ei pea kaupleja ümber vahetama ega tagasi võtma. Sellist kohustust ei ole ka teistes Euroopa Liidu liikmesriikides, pigem on tegemist laialt levinud hea tavaga.

Vabariigi presidendi kultuurirahastu kuulutab välja hariduspreemia ja reaalteaduste eripreemia konkursi.

Täna Viljandis toimunud koolirahu tseremoonia tõi terve lauluväljaku rahvast täis. Helistati koolikella ning haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski pani rahva mõtlema, kuidas üheskoos veel paremini saaks.

(3)

Septembri keskmine õhutemperatuur on normist veidi kõrgem (norm 9,9 kuni 12,7 kraadi). Sademeid on normist vähem, kohati normi piires (norm 64 kuni 86 mm).

(Viljandi linnapea Ando Kivibergi pöördumine koolirahu linna tiitli saamise puhul.)

Tuletõrjujad said nädalalõpul kutse kahele põlengule, millest ühes oli süttinud punkrisse kogutud vili. Teises põlengukohas said elanikud ise tulekustutamisega hakkama.

 

Viljandi vanalinnas Kauba ja Pika tänava nurgal avati reedel Viljandi vallamaja.
 

Päikesepaistelist augustiilma kasutati nii petangimänguks, aeroobikatrenniks, jalgpalli tagumiseks kui helikopteriga linna kohal tiirutamiseks.

Täna peetakse Väluste lasketiirus Kaitseliidu Sakala maleva rühmadevahelist laskevõistlust.

Tänavu esimese seitsme kuuga on Viljandi politseinikud avastanud juba ühtekokku 439 liikluspatust, kelle jalg on liiga tugevalt gaasipedaalile vajutanud. Neist avastatud rikkujates 35% on korravalvuritele vahele jäänud asulates ja 65% patustest väljaspool asulaid.

Eile hilisõhtul tervitas Viljandi-Imavere maanteel liiklejad tuledesäras Võivaku tiik. Kohalik külarahvas oli ümberkaudsete rõõmuks pisikese hubase peoõhtu korraldanud.

(1)

Eesti maakondadest kasvas keskmine brutopalk teises kvartalis aastaga enim, ehk 11,7 protsenti Viljandi maakonnas.

Reedel peetud jalgpalli esiliiga kohtumisel võitis Viljandi JK Tulevik Pärnu Linnameeskonna seisuga 1:0. 

Laupäeval toimus Päikesekillu perekeskuse juures liikluspäev „Turvaliselt kooliteel.“

 

Reede lõunaks olid Heimtali põhikooli spordihoonesse kutsutud kõik 75 valla registris olevat esimesse klassi astujat koos vanemate ning õdede-vendadega.

Jakobsoni kooli staadionil peetakse maailma karikasarja võistlusi saapaheites. Ürituse ühe korraldaja Tõnu Kaasiku sõnul on võistlejaid kohale tulnud pisut alla kaheksakümne. Lisaks kodumaistele jalavarjude lennutajale võtavad mõõtu ka külalised Soomest ja Rootsist.

Küsitluses on osalenud  inimest