Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Plõmm-plõmm, plõmm-plõmm. Nõnda kõlab Jaani kiriku tornis Jumalaemale Maarjale pühendatud kella helin. Tornis on veel kaks kella, aga need on mõrased ja enamasti vaikinud. Tulevaks suveks peaksid nemadki helisema hakkama.

Kui teise kursuse kultuurikorraldaja oli loengule läinud, hõivas tema Munga tänava kitsukese korteri hulk neljanda kursuse tudengeid. Korterist sai võtteplats, kus valmib esimene rahvusvaheliste hansapäevade linna Viljandit tutvustav video.

Viljandi haigla plaanib Jämejalal püsti panna erihooldust vajavatele inimestele mõeldud hoonekompleksi. Esiteks parandatakse nii teenuse kvaliteeti ning teiseks antakse oma panus riigi roolitud ümberkorraldustesse.

 

Eilne eksperiment paaril Viljandi veesilmal näitas, et jää võib inimest kalda ääres põgusalt kanda, aga kohe ka murduda.

 

Viljandlanna Jaanika Kressa teisipäevases Sakalas ilmunud artikli peale «Hauarahu Viljandis. Võta näpust» võttis toimetusega ühendust Vana kalmistu vaht Maimu Kalvi ja rääkis, et paruni perekonna kalmistul purustatud laternad pole ainukesed. Vanal kalmistul on neid viimasel kuul mitmel korral lõhkumas käidud.

Aasta Sakala keskuses koos käinud Viljandi volikogu peab sel kuul istungi uuesti raekojas. Sinna kavatseb volikogu ka püsima jääda, sest linlaste huvi koosolekute jälgimise vastu oli loodetust väiksem.

 

Juba nädala pärast hakkavad Eesti kaubanduskeskustesse riburada pidi kerkima värvikirevat tulevärki pakkuvad müügiletid. Pürotehnikat vahendavad ettevõtted on hooaja suurimaks müügiajaks valmistunud kevadest alates.

Politseile anti laupäeval teada kahest kaklusest Viljandimaal.

 

Viljandi linn ostab 232 162 euro eest 386 936 endale kuuluva Viljandi Veevärgi uut aktsiat. Nimetatud summa on linna kohustuslik omaosalus eurofondide toel tehtavas suures torustikuremondis.

Esmaspäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last.

Viljandimaa Omavalitsuste Liit kinnitas teisipäeval peetud vanematekogul liidu tegevjuhiks eelmise Viljandi maavanema Lembit Kruuse.

Täna enne kella 17 kutsuti päästjad Viljandisse Männimäe tee korrusmajja, kus ühe esimese korruse korteri kööginurgas üürgas suitsuandur ning trepikotta oli tunda suitsulõhna.

Teisipäeval Tallinna Õpetajate majas peetud võistluse «Kodu kauniks 2014» pidulikul lõpetamisel teenis ühe aia eripreemiast perekond Sinivälja koduaed Viljandi vallas Kookla külas.

Tänavu detsembris lõpeb Lääne ja Lõuna prefekti viieaastane ametiaeg. Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri ettepanekul alustab tulevast aastast Lääne prefektina praegune Põhja prefektuuri kriminaalpolitsei juht Kaido Kõplas. Lõuna prefektina jätkab teist ametiaega Tarmo Kohv.

Viljandlanna Jaanika Kressa teisipäevases Sakalas ilmunud artikli peale «Hauarahu Viljandis. Võta näpust» võttis toimetusega ühendust Vana kalmistu vaht Maimu Kalvi ja rääkis, et paruni perekonna kalmistul purustatud laternad pole ainukesed. Vanal kalmistul on neid viimasel kuul mitmel korral lõhkumas käidud. Esimestest juhtumitest anti kalmistuvahile teada vahetult pärast hingedepäeva.

Pühapäeval anti politseile teada, et Kõo vallas Koksvere külas on lahtisest hoovist varastatud elektrigeneraator. Täpne kahju on selgitamisel.

Politseile anti laupäeval teada kahest kaklusest Viljandimaal.

6. detsembril avatakse Viljandi linnagaleriis näitus «Viljandi aasta foto» ja tehakse teatavaks esimest korda peetava fotovõistluse võitja.

Neljapäeval on Viljandi gümnaasiumis maakonna noortekogu korraldusel osaluskohvik. Kella 12–17 oodatakse gümnaasiumi kohvikusse kõiki noori ja otsustajaid-arvamusliidreid kaasa rääkima Eestis ja maakonnas aktuaalsetel teemadel.

Kartuses pimedas mõni maa-alune kaabel purustada lükati laupäeva ööseks kavandatud kaevetöö Viljandis Riia maanteel küll esmaspäeva hommikusse, kuid kõrgepingeliini läbikaevamist ei õnnestunud siiski vältida.

 

Kui Viljandi vanalinnas Lossi tänaval Väikest Õllepoodi pidavad Annika ja Timo Kirsimäe oktoobri lõpul poeakna ette esimesed kanarbikutaimed istutasid, ei osanud nad arvatagi, et saavad sedasama veel mitu korda teha.

 

Kui Viljandi vanalinnas Lossi tänaval Väikest Õllepoodi pidavad Annika ja Timo Kirsimäe oktoobri lõpul poeakna ette esimesed kanarbikutaimed istutasid, ei osanud nad arvatagi, et saavad sedasama veel mitu korda teha.

 

Eilsest ehib Viljandi Vabaduse platsi jõulupuu, mis veedab linnas jõulud, näärid ja poole jaanuarikuustki.

«Neli tükki tuleb veel,» teatas Mulgi ülikooli projektijuht Anneli Arraste Karksi-Nuia kultuurikeskuses, kui Sakala hakkas kokku lugema, mitut sorti küpsetisi korbipäeval lauale oli panna.

 

«Tunne on selles mõttes tugev, et selget eelistust ei ole ning igal kandidaadil on võimalik valituks osutuda,» vastas Viljandi praost, Eesti evangeelse luterliku kiriku peapiiskopiks pürgiv Marko Tiitus eile küsimusele, millise pilguga ta eelolevale kolmapäevale vaatab.

 

Nagu Viljandi kavatseb ka Tarvastu vald sel nädalal tõsta lapsevanematelt küsitavat lasteaiakohatasu, kuid hind jääb linnaga võrreldes rohkem kui kaks korda odavamaks.

 

Kartuses pimedas mõni maa-alune kaabel purustada lükati laupäeva ööseks kavandatud kaevetöö Viljandis Riia maanteel küll esmaspäeva hommikusse, kuid kõrgepingeliini läbikaevamist ei õnnestunud siiski vältida.

 

Reede pärastlõunast esmaspäeva pärastlõunani pöördus Viljandis haigla erakorralise meditsiini osakonda kuus inimest, kes olid libedal teel kukkunud ja vajasid meedikute abi.

 

Viljandi Bauhofis oli laupäeva hommikul lumelabidate juures omajagu sagimist, kuid kaupluse töötajate sõnul ülisuurt menu lumerookimisvahenditel siiski polnud.

 

Laupäeval avanes Viljandi mõisa kalmistul kurb pilt: keegi pahatahtlik inimene oli seal laamendanud.

Möödunud nädalal avastati Võrus, et kahel juhul kasutati sularahatehingutes 100-eurost suveniirraha. Politsei tuletab meelde, et sularahaga kaubeldes tuleb enne tehingu sooritamist rahatähed põhjalikult üle kontrollida.

 

18. novembril spordiküljel ilmunud sulgpallivõistlusi kajastavas loos oli täheviga. Heimtali põhikooli poiss, kes võitis maakonna meistrivõistlused, on Mait Allas. Loo autor Sigrid Koorep palub vabandust.

 

Reedel ilmunud Sakala uudisesse «Õpilased varjutasid haigla töötajaid» sattus viga. Paalalinna koolist ei läinud töövarjuks ainult neli õpilast, vaid kõik peale nelja. Artikli autor Sten Mahov palub eksimuse pärast vabandust.

Reedel sündisid Viljandis tüdruk ja poiss, laupäeval kaksikud tüdrukud ning pühapäeval ei sündinud ühtegi last.

Sel nädalavahetusel Helsingis 31. korda peetud mardilaat on aastatega kasvanud suurimaks Eestit tutvustavaks ürituseks Soomes. Viljandimaale keskendunud laadal käis 17 000 inimest.

Tänavune jõulukuusk toodi Viljandisse Vana-Võidust.

Sel õppeaastal toimub viiekümnendat korda Tartu Tamme Gümnaasiumi, Miina Härma Gümnaasiumi, Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Nõo Reaalgümnaasiumi ja Viljandi Gümnaasiumi õpilaste võistlus reaalainetes.

Sel nädalavahetusel 31. korda peetud mardilaat ehk Martin markkinat on aastatega kasvanud suurimaks Eestit tutvustavaks sündmuseks Soomes. Sel aastal käis laadal 17 000 inimest, kellele Eesti ja eriti Viljandimaa kultuur, käsitöö, toit ja vaatamisväärsused on jälle veidi tuttavamad.

Esmaspäeval sõidutati Vana-Võidust Viljandisse Vabaduse platsile ligemale 20-meetrine tiheda võraga kuusk, millest saab peagi algaval jõuluajal linna ehe.

Läänemere äärde jõudnud soojalt võtab kraade maha Venemaa kõrgrõhkkonna ümber tiirlev mõõdukas külm.

Teisipäeval Grand Hotel Viljandis peetaval seminaril räägitakse Norra omavalitsuste kogemusest elanikkonna head tervist toetava keskkonna kujundamisel.

Täna ennelõunal Viljandis Valuoja-Leegi alajaamas olnud katkestuse põhjus oli Reinu tee ja Riia maantee ringristmiku juures käivas tee-ehitustöös. Üks teealune kõrgepingeliin kaevati läbi.

Nagu Viljandi kavatseb ka Tarvastu vald sel nädalal tõsta lapsevanematelt küsitavat lasteaiakohatasu, kuid hind jääb vallas linnaga võrreldes rohkem kui kaks korda odavamaks.

Päästeameti pressiteenistuse teatel polnud pühapäeval Kolga-Jaanis Apteegi tänaval tegemist korstnalõõri tahmapõlenguga, vaid süttinud oli puidust vaheseina saepurust täitematerjal.

Läinud laupäeva ööseks planeeritud kaevetöid Riia maanteel ei saanud maa sees olevate elektri- ja sidekaablite tõttu teha ning need võetakse ette käesoleva nädala algul päevasel ajal.

Kliendid on Eesti Posti uue rahvusvahelise kaubamärgi Omniva hästi vastu võtnud ning suur osa inimestest on selle kaubamärgiga tuttav, selgub meediaagentuuri Inspired Universal McCann tehtud uuringust.

Pühapäeval kell 2.38 teatati häirekeskusele tulekahjust Tarvastu vallas Anikatsi külas.

Viljandis on häiritud elektrivarustus. Elektrilevist öeldi Sakalale, et põhjus on Valuoja orus asuva kõrgepingeliini rikkes.

Esialgsel hinnangul võtab avarii kõrvaldamine aega paar tundi.
 

Pärimusmuusika aita ja festivali haldav mittetulundusühing Eesti Pärimusmuusika Keskus veab juba enam kui viis aastat vägikaigast aidas kohvikut pidanud osaühinguga Moonirull. Kohtuvaidlused on lõppenud kord ühe, kord teise võiduga ja paistab, et kumbki ei plaani jonni jätta enne, kui vastane on lõplikult pikali löödud.

 

Juba nädala pärast hakkavad Eesti kaubanduskeskustesse riburada pidi kerkima värvikirevat tulevärki pakkuvad müügiletid. Pürotehnikat vahendavad ettevõtted on hooaja suurimaks müügiajaks valmistunud kevadest alates.

Küsitluses on osalenud  inimest