Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Remondi tõttu autodele pikalt suletud olnud Kauba tänava algus pandi eile hommikul taas lukku. Sedapuhku ei tõkestatud liiklust ühegi töö tarvis, vaid selleks, et korraldada sealsamas äsja valmis saanud Viljandi vallamaja avatseremooniat.

Eile avati Kärstnas pidulikult Tarvastu valla aasta suurim investeering – esimene sotsiaalmaja. Avamist oli tulnud uudistama üle poolesaja inimese.

Viimastel päevadel on Viljandis inimesi peatanud tõmmud kodanikud, kes püüavad välja petta raha, väites, et see läheb puuetega inimestele ja vaeslastele. Eile peatas petturite tegevuse Männimäe Selveri juures Arno Nöps, kes neil mapi käest ära tõmbas.

Kooliaasta alguse puhul jälgivad politseinikud taas ühes abijõududega, et lapsed saaksid ohutult kooli ja koju ning liiklus sujuks.

 

Zonta Viljandi klubi alustas oma uut tegevushooaega, kuulutades juba 14. korda välja tubli naisüliõpilase stipendiumi saaja. Ühekordse 640 euro suuruse stipendiumi sai Halliste valla kuuelapselisest perest pärit Aet Leesment, kes õpib neljandat aastat Tallinna tervishoiu kõrgkoolis ämmaemandaks.

 

Valma külas kahe suure turismitalu juurde viival teel tekkinud konflikti pidid sekkuma politseinikud ja kohus. Neljapäeva lõuna ajal puudega suletud teele toodi õhtul betoonplokid ning reedel tegi kohtunik otsuse, mis sundis omanikku plokid ära viima.

Linnapea Ando Kiviberg võttis eile raekojas vastu Viljandi linna nimeliste aastastipendiumide saajad. Välja jäid andmata Carl Robert Jakobsoni nimeline stipendium, mille taotlejaid polnud, ja Jaan Lattiku stipendium, mille taotleja keskmine hinne oli liiga madal.

Eeldusel, et riik vahepeal ette ei jõua, asuvad Viljandi rahvaasemikud septembri lõpul ise avalikus linnaruumis alkoholi tarvitamist piirama.

Pärast seda, kui Viljandi linnavolikogu oli neljapäeval otsustanud avalikus linnaruumis alkoholi tarvitamist keelava eelnõu teisele lugemisele saata, esines selle sotsiaaldemokraadist juht Randel Länts sõnavõtuga, milles ärgitas kohalikke rahvaasemikke alkoholist sootuks hoiduma.

 

Statistikaameti andmetel kerkis Viljandimaal keskmine palk aastaga 87 euro võrra ning tänavu teises kvartalis oli see 832 eurot. Eesti keskmine oli samal ajal 1023 ehk 47 eurot suurem kui mullu samal ajal.

Eilse Sakala loos «Järsk nõlv paneb trimmerdaja tasakaalu proovile» on eksitud osaühingu Kesklinna Pargid ja linna vahel sõlmitud tänavuse hooaja lepingu maksumusega. Õige summa on 55 976,80 eurot. Loo autor Aivar Aotäht palub vabandust.

Neljapäeval sündisid Viljandis kolm tüdrukut ja poiss.

Pärast seda, kui kohus väljastas määruse, et Valma külas asuv Lorupi tee tuleb kohtuvaidluse lõpuni vabastada ning seal tohib tasuta liikuda mis tahes ajal, suunas ja sõidukiga, kutsus tüli tõttu tupikusse jäänud Valma seikluspargi juhataja kohale politsei ning vabastas tee sinna pandud betoonplokkidest.

Pärast seda, kui ühe kinnistuomaniku tegevuse tõttu suleti harjumuspärane otsetee Valma turismitaludesse, pääseb nii Järveveere puhkekeskusesse kui Valma seiklusparki mööda Viljandi vallale kuuluvat lagunenud teed.

Laupäeval, 30. augustil on Carl Robert Jakobsoni talumuuseumis Kurgjal 21. talupäev, kus saab näha ja proovida talutöid. Ühtlasi on kavas ratsavõistlused.

Võrtsjärve-äärses Valma külas kahe suure turismitalu juurde viiva tee sulgenud maaomanik peab kohtu korraldusega betoonplokid teelt ära viima ning kohtulahendini tee avatuna hoidma.

Viljandi vanalinnas Kauba ja Pika tänava nurgal avati reedel Viljandi vallamaja.
 

(3)

Kui päevasooja lubab ilmateenistus eeloleval nädalal 20 kraadi või pisut enamgi, siis öine õhutemperatuur langeb kohati juba 0 kraadi lähedale.

Ametlikult Eesti esimese ettevõtjana maksupettuses kohtus süüdimõistetud viljandlane Peeter Kaares sai pettuste eest viimati karistada kolm aastat tagasi, kuid on seejärel riiki kohtuprotsessides kaks korda võitnud.

Esmaspäeval kell 14.30 on Viljandis Sakala keskuses tänavu maakonna koolides tööd alustavate uute haridustöötajate vastuvõtt.

 

Olustvere klaasikojas avatakse täna klaasikunsti näitus «Ühes on palju».

(5)

Kui neljapäeva lõuna ajal langetas Võrtsjärve-äärse kahe suure turismitalu naaber Peeter Kaares seni avalikuks kasutuseks olnud teele puud, siis sama päeva õhtul koristati ta puud teelt ja asendati need betoonplokkidega.

Kui neljapäeva lõuna ajal langetas Võrtsjärve-äärse kahe suure turismitalu naaber Peeter Kaares seni avalikuks kasutuseks olnud teele puud, siis sama päeva õhtul koristati puud teelt ja asendati need betoonplokkidega.

(3)

Eesti kohtud konfiskeerisid tänavu esimesel poolaastal purjus juhtidelt 91 autot ning üks neist, mis oli ära võetud Viljandimaal korduvalt joobnuna roolist tabatud mehelt, tõi riigikassasse lisaks 211 eurot.

10 000 eurot või tulevad palgid teele, oli naabrimees Peeter Kaarese lühike sõnum kahele Võrtsjärve-äärse turismitalu omanikule. Ettevõtjad raha ei maksnud ja eile kella kahe ajal langesidki puud teele.

10 000 eurot või tulevad palgid teele, oli naabrimees Peeter Kaarese lühike sõnum kahele Võrtsjärve-äärse turismitalu omanikule. Ettevõtjad raha ei maksnud ja eile kella kahe ajal langesidki puud teele.

Viljandi lossimägede järskudel nõlvadel, kust enamikul meist oleks raske niisamagi üles ronida, käib praegu heinaniitmine.

Kauba ja Väike-Turu tänava valmimisest peale on nende nurgal seisnud auto, mis passib munakivisillutisele väga hästi.

 

Elva linnavolikogu võttis esmaspäeval vastu otsuse, et linna avalikus ruumis keelatakse alkoholi tarbimine. Sel nädalal kiitis ka Tallinn heaks määruse eelnõu, mis keelab avaliku napsitamise peaaegu terves linnas.

 

Eesti kohtud konfiskeerisid tänavu esimesel poolaastal purjus juhtidelt 91 autot ning üks neist, mis oli ära võetud Viljandimaal korduvalt joobnuna roolist tabatud mehelt, tõi riigikassasse lisaks 211 eurot.

Esmaspäeval, 1. septembril saab Viljandi koolirahu linna tiitli ning sel puhul kogunevad siinsed koolipered kella 13-ks lauluväljakule.

«See häirib juba niivõrd palju, et midagi hullu,» ütles Abja vallavanem Peeter Rahnel seadusemuudatusest tekkinud olukorra kohta, sest ka Abja-Paluojal on ilmunud käidavatesse kohtadesse kodanikud, kes enne jõid salaja. Ta ei pea õigeks, et nad on saanud seadusliku kaitse. «Tavainimene, kes on seaduse ees kaitsetu, on nüüd veel ka joodikute ees kaitsetu, sest neid ei tohi traumeerida,» lausus vallavanem.

 

Esimene kohtumine

Sõitsime üleeile läbi vihmase Viiratsi, kui mu tähelepanu köitis tee lähedal haljastul heledate seenekübarate armaada. See nõudis auto peatamist ja asja uurimist.

1. jaanuarist jõustuva määrusega hakkavad kõik ajateenijad saama igas kuus 100 eurot toetust senise 75 euro asemel. Kaprali auastmega ajateenijate toetus suureneb seniselt 105-lt 125 euroni kuus.

Kolmapäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last.

Viljandi linnapea Ando Kiviberg leidis neljapäeval volikogus sõna võttes, et opositsioonilise Reformierakonna soov avaliku alkoholitarvitamise vastu võidelda on tervitatav. Ühtlasi tunnistas ta, et ka linnavalitsus ise oli hiljuti sisuliselt samasuguse eelnõu ette valmistanud, kuid otsustas lõpuks seda mitte käiku lasta.

Pärast seda, kui Viljandi linnavolikogu oli otsustanud avalikus linnaruumis alkoholi tarvitamist keelava eelnõu teisele lugemisele saata, esines selle sotsiaaldemokraadist juht Randel Länts sõnavõtuga, milles ärgitas kohalikke rahvaasemikke alkoholist sootuks hoiduma.

Viljandi linnavolikogu saatis neljapäeva õhtul teisele lugemisele opositsiooni kuuluva Reformierakonna eelnõu, mis näeb ette alkoholi tarvitamise lauskeelamise avalikus linnaruumis.

1. septembrist on Põhja-Viljandimaa bussiliikluse graafikus mõned muudatused.

Uus bussiliin toob nädalavahetuseks Suure-Jaani elanikud Olustverest rongi pealt koju.

Valitsus kinnitas oma istungil määrusemuudatuse, millega suurendatakse ajateenijate igakuiseid toetusi, samuti tunnustatakse senisest suurema toetusega jaoülematena pikemat teenistust läbivaid ajateenijaid.

 

(1)

Opositsiooniline Reformierakond teeb täna õhtul Viljandi linnavolikogu istungil ettepaneku võtta erakorralisena päevakorda eelnõu, mille jõustumise korral keelatakse Viljandi tänavatel ja parkides alkoholi tarvitamine.

Viljandist pärit tudengitele mõeldud 12 nimelisest stipendiumist saab linnapea homme pidulikult välja anda kaheksa, sest kahele 640 euro suurusele stipendiumile ei olnud ühtegi soovijat ja ühele oli küll soovija, aga tema keskmine hinne oli liiga madal.

 

 

Sel aastal kahepäevaseks pikenenud väikefestival Viljandi Music Walk hõlmab endas lisaks muusikalisele programmile ka Tour d’Öö rattasõitu ja Eesti esimest tänavaturgude päeva.  

Esmakordselt võõrustas Kaitseliit Väluste lasketiirus Ameerika Ühendriikide sõdureid, kes olid seal kolm päeva treeninglaagris.

Viljandi linnavolikogule esitatakse tänasel istungil paketteelnõu, mille üks punkt puudutab sotsiaalkeskuse rajamiseks varaliste kohustuste võtmist. Kõikide eelduste kohaselt ei leia too punkt volinike poolehoidu, sest eelarve- ja arengukomisjon ning majanduskomisjon soovitasid eelmisel nädalal selle eelnõust välja jätta.

 

1995. aasta augustist ilmunud Tarvastu Teataja tähistab sel kuul pidulikult oma 200. numbri väljaandmist, kuid Viljandimaal on veelgi kauem ilmunud vallalehti. Äsja tuli trükist Mõisaküla linna ning Abja ja Halliste valla infokandja Lõuna-Mulgimaa 227. number.

Tänavune esimene koolikell kõlab tavapärasemast teistmoodi kolmes Viljandimaa paigas. Suure-Jaani ja Tarvastu vallas on kool esimest korda mitme õppekohaga ning Võhmas astub õppeaastale vastu viimaseks jääv gümnaasiumiklass.

 

Miks vaid vaadata, kui saaks ehk käe külge panna? Nii tekkis mõte, et reporter ja fotograaf võiksid ka ise USA sõjarelvast lasta.

 

Viis aastat tagasi toona Männimäel asunud Viljandi noortekeskuse juhi kohalt lahkunud Kalvi Kants on veendunud, et eakatele mõeldud sotsiaalkeskus tuleks rajada kesklinna.

 

Küsitluses on osalenud  inimest