Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kuigi Viljandi lumepargis valitseb lumenappuse tõttu praegu vaikus, kinnitab pargi eestvedaja, et kui asi taas käima läheb, on ohutus kindlasti kõige tähtsamal kohal.

20 aastat tagasi oma keldrisse kohvikut rajama hakanud, kuid siis selle plaani rahapuuduse pärast kõrvale jätnud Viljandi muuseum haub nüüd plaani ehitada sinna ajalookeskus.

Ehkki tootja saab piimaliitri eest mulluse suvega võrreldes 40 sendi asemel 25 ning oodata on suuremat pankrotilainet, võib praegu olla õige hetk uusi lehmalautu ehitada.

​Enam kui viis aastat tagasi suletud Puiatu erikooli majad seisavad endiselt tühja ja puutumatuna ning tänavu pole lootustki, et keegi need mingil moel uuele elule ärataks või lammutaks.

Tartu maanteel Viiratsi külje all asuva ringristmiku jalakäijate tunneli seinad on juba mitmendat korda täis soditud.

 

Eilses Sakalas ilmunud loos «Müük kasvab lasterahapäeval» oli eksitud Beebipoe asukohaga. See kauplus asub Tartu tänaval. Loo autor Sigrid Koorep palub vabandust.

Kuigi Viljandi lumepargis valitseb lumenappuse tõttu praegu vaikus, kinnitab pargi eestvedaja, et kui asi taas käima läheb, on ohutus kindlasti kõige tähtsamal kohal.

Praegu, mil Viljandi kalapeo «Kalafest 2015» alguseni on jäänud kaks ja pool nädalat, on korraldajate telefonid punased, sest üle ilma kokku tulevad kalamehed on mures järvejää kandevõime pärast.

Märtsi teises pooles astuvad Viljandis kohtu ette 44-aastane naine ja 47-aastane mees, keda süüdistatakse selles, et nad koos tapsid juuni algul kesklinnas asuvas korteris naise abikaasa.

 

​Kaitseliidu Sakala malev korraldas 27. jaanuaril Viljandimaa omavalitsusjuhtidele ja riigiametnikele siseturvalisuse ohte ja Venemaa lähivälismaa doktriini tutvustava õppepäeva.

 

87 riiklike kultuuripreemiate kandidaadi seas on kolm Viljandimaaga seotud inimest: tekstiilikunstnik Anu Raud, lavastaja Kalju Komissarov ja koorijuht Roman Toi.

Teisipäeval ei sündinud Viljandis ühtegi last.

Täna päeval tervitasid Viljandi linnapea Ando Kiviberg ja volikogu esimees Randel Länts pärimusmuusika aida saalis uusi linnakodanikke. Nagu kombeks, kingiti igale lapsele linna vapiga hõbelusikas.

Märtsi teises pooles astuvad Viljandis kohtu ette 44-aastane naine ja 47-aastane mees, keda süüdistatakse selles, et nad koos tapsid juuni algul kesklinnas asuvas korteris naise abikaasa.

(1)

2009. aasta augustis suletud Puiatu erikooli majad seisavad endiselt tühja ja puutumatuna. Sellest, millised plaanid Riigi Kinnisvara aktsiaseltsil kummitusliku hoonekompleksiga edaspidi on, saab lugeda neljapäevasest Sakalast.

Kaitseliidu Sakala malev korraldas 27. jaanuaril Viljandimaa omavalitsusjuhtidele ja riigiametnikele siseturvalisuse ohte ja Venemaa lähivälismaa doktriini tutvustava õppepäeva.

Kolga-Jaani vallas Jõesuus asuv Võrtsjärve külaliskeskus pärjati Tallinnas peetud koduomanike kongressil ühiskondlike ehitiste kategoorias energiasäästliku hoone tiitliga.

Elron pakub sel aastal igal kuul kahe nädala jooksul Eesti elu edendajatele poole soodsamat sõiduvõimalust. Veebruari kahel esimesel nädalal saavad soodsamalt sõita kõik õpetajad.

Erinevalt Eestist tervikuna Viljandimaal mullu kuritegevus küll surenes, kuid siinne maakond on endiselt Mandri-Eesti kõige turvalisem piirkond, sest vaid Hiiu- ja Saaremaal oli kuritegevus madalamal tasemel.

2009. aasta augustis suletud Puiatu erikooli majad seisavad endiselt tühja ja puutumatuna. Sellest, millised plaanid Riigi Kinnisvara aktsiaseltsil kummitusliku hoonekompleksiga edaspidi on, saab lugeda neljapäevasest Sakalast.

Teisipäeval sõitis teelt välja napsitanud mopeedijuht, kes vajas haiglaravi.

​Eile hommikul paisusid Viljandis Paala järve ääres leegid, kuid see polnud valla pääsenud kahjutuli, vaid inimesed allutasid linnaloodust oma kontrolli alla.

(1)

Aasta on möödas sellest, kui Ugalat valiti juhtima Kristiina Alliksaar, teatri esimene naisjuht.

 

Katkise kerisega Viljandi linnasaun on endiselt kinni ning pole teada, millal see avatakse. Täna saab linn kätte leiliruumide korrastamiseks koostatud projekti ja hakkab siis ehitajat otsima.

Ligi aasta Viljandis Arkaadia aias tegutsenud lasterõivaste pood Pisipere on noorte emade poolehoiu võitnud osalise taaskasutusmüügiga. Kliendid saavad seal rentida toru, millele rõivapuid riputada, ning väikseks või kasutuks jäänud lasteasjad järgmisele perele edasi müüa.

Järvejää paistab autode kandmiseks piisavalt paks, kuid veel pole teada, et Viljandi maakonnas oleks tehtud mõni kõigile avatud harjutusrada. On siiski lootust, et varsti pääsevad huvilised ametlikule rajale lustima.

 

Swedbank prognoosib, et tänavu tõusevad Eestis reaalpalgad 6,5 protsenti, mis on poole protsendi võrra rohkem kui novembris avaldatud ennustus.

Maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Ingmar Roos väitis kolmapäevases Sakalas ilmunud artiklis, et bussidele sobivaid naelkumme pole olemas. Tegelikult on sellised rehvid täiesti saadaval.

 

Võrreldes läinud kümnendi kõige põlengurohkemate aastatega, oli mullu küll poole vähem tulekahjusid, ent viimased kolm aastat järjest on need õnnetused sagenenud.

Pitsat toob Viljandis koju ikka Pappa Pizza, mitte Peetri Pizza, nagu laupäevase loo «Kui vaja, tulevad koju õde, koristaja, raamatukogu ja pitsa» pildiallkirjas väideti. Loo autor Margus Haav palub vabandust.

Pisipere kaupluse läheduses Tartu tänaval tegutsevas Beebipoes taaskasutust pole, kuid müüja Külli Järvise sõnul jagub lasterahapäevadel ka uuele beebikaubale Viljandis ostjaid. Samas ei saa öelda, et äri just õitseks.

«Aeglasemalt. Väga hea. Natuke kaugemale. Nüüd natuke lähemale. Vot nii!» ja Raivo Normet tõstis heakskiidu märgiks pöidla.

Esmaspäeval sündis Viljandis tüdruk.

Viljandimaal registreeriti eelmisel aastal 765 kuritegu, mida on paarikümne võrra rohkem kui kahel eelmisel aastal. Eesti maakondade võrdluses on Viljandimaa endiselt üks turvalisemaid piirkondi.

Viljandimaa notarid tõestasid 2014. aastal kinnisvaraga seotud tehinguid 2266 korral. Tehingute arv kasvas siin aastaga 12 protsenti, Eestis keskmiselt oli tõus 6 protsenti.

Suure-Jaani vallas tegutsev SK Tääksi soetas eelmise nädala lõpul endale üheksakohalise bussi, et korraldada paremat teenust maapiirkonna trennides ja võistlustel osalejatele.

Viljandi linna spordi- ja loomestipendiumide taotlemise tähtaeg on 1. veebruar.

Osaühingu Floreas Viljandi töömehed on täna hommikust ametis Viljandis Paala järve ääres, vabastades kallast kuivanud pilliroost.

Viljandisse kellamängu toomiseks on Jaani kogudus saanud poolteise kuuga 22 000 eurot annetusi, mis on veerand kogu vajaminevast rahast. Summa on siiski nii suur, et kogudus võib kinnitada: kevadeks on kellamäng kohal.

​Mullu kevadest Puiatu lasteaia-kooli tuleviku üle peetud vaidlus päädib homme tõenäoliselt sellega, et vallavolikogu lubab kaheksa kümnendit tagasi valminud koolimaja tühjaks teha. Lasteaed, mis töötab uuemas hooneosas, säilib praegusel kujul.

Möödunud reede õhtul kogunesid pärimusmuusika aidas LC Viljandi Ellipsi klubi liikmed ja nende külalised heategevusõhtule, millega koguti raha sihtasutuse Perekodu Mäepere lastele.

Üks Viljandi uisumaratoni korraldajaid Koit Teder on pühapäeval kella kahe paiku uisud juba jalast võtnud. 22 kilomeetrit on selleks päevaks sõidetud, laupäevasele 31 kilomeetrile lisaks. Mis siis et jää kvaliteet pidavat väga vilets olema.

Paalalinna kooli endisesse algklasside majja rajatud 74 korterist esimene ja kõige suurem pandi äsja avalikult müüki. Ruutmeeter hakkab seal maksma 900 eurot.

 

Viljandi linnajuhtide otsusega muutub vanalinna piiril Posti ja Tartu tänavat ühendav Koidu tänava osa ühesuunaliseks 2. märtsist.

 

Järjekordne äri Viljandi kesklinnas Tartu tänaval sulges uksed. Vaevalt kaheksa kuud tegutsenud MesiTop jätkab omanik Margus Kivi sõnul mesindustarvikute müüki vaid interneti vahendusel. Netipoodi pidas mesinik kõrvuti tavapoega varemgi ja kinni pannakse tema sõnul vaid Tartu tänava kauplus.

 

Aastavahetusel vähemaks jäänud haigestumine gripilaadsetesse ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse on talvisele hooajale omaselt tõusuteel.

Viiest Viljandimaa koolide tööst, mis laupäeval Tallinnas peetud õpilasvõistluse «ProgeTiiger» finaali jõudsid, tõid kolm auhinnalise koha.

 

 

Politsei sai 18. jaanuaril teate, et Viljandis Suur-Kaare tänaval läksid 27-aastane mees ja samas eas naine omavahel sõnelema. Mees kaotas närvi ja ründas naist.

 

Laupäevases Sakala artiklis «Trikisuusataja on hüpanud rippsillalt ja surnukuurilt» oli nimega eksitud, arvaja nimi on Sander Kuusk. Loo autor Egon Valdaru palub vabandust.

Laupäeval, 31. jaanuaril esietendub Ugalas Soome näitekirjaniku Kati Kaartineni näidend «Amalia». Lavastuse keskmes on väikelinna haiglas töötav keskealine üksikisa ja tema 17-aastane tütar Amalia.

 

Küsitluses on osalenud  inimest