Viljandis säras kõrgushüppaja Anna Iljuštšenko

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Anna Iljuštšenko uuendas Viljandis kõrgushüppe Eesti rekordit, viies selle 1.96ni ning võttis taas võistlussarja «Bigbank Kuldliiga» peapreemia. Foto: Elmo Riig / Sakala

Teisipäeval Viljandi staadionil peetud «Bigbank Kuldliiga» finaaletapil purunesid mitmed Eesti, staadioni- ja isiklikud rekordid. Teist aastat järjest uuendas Anna Iljuštšenko finaaletapil Eesti rekordit, viies selle 1.96ni ning võttis taas võistlussarja peapreemia.

Iljuštsenkole järgnesid venelanna Tatiana Mnatsakanova (1.87) ning Venelina Veneva (1.87) Bulgaariast.

Naiste kaugushüppes seni neli etappi võitnud ning jackpoti graafikus püsinud Olga Balayeva leppis teise kohaga, saades kirja 6.58. Võitis tulemusega 6.71 Shara Proctor Suurbritanniast. Kolmas oli Viktoria Molchanova (6.46) Venemaalt.

Eesti rekordiga sai Viljandis hakkama veel Tiidrek Nurme, kes läbis miilijooksus (1609 meetri) ajaga 3.59,74.

400 meetri jooksu võitis ukrainlanna Natalia Pigida ajaga 51,99. Teine oli sakslane Claudia Hoffmann (52,33) ning kolmas Anna Oreshkina (54,25) Venemaalt. Eesti parim veerandmailer Maris Mägi ei võistelnud.

1,5 m/s vastutuulega parandas 110 meetri tõkkejooksus isiklikku rekordit kümnevõistleja Andres Raja (13,84) ning sai sellega teise koha. Jooksu võitis ajaga 13,79 Samuel Coco-Viloin Prantsusmaalt.

400 meetri jooksus võttis uue isikliku rekordiga 46,11 esikoha Marek Niit. Teine oli jamaikalane Sekou Clarke (46,84) ning kolmas Ivan Shabluyev Venemaalt (47,41). Miilijooksus püstitas Eesti rekordi (3.59,74) Tiidrek Nurme, kes distantsi ka võitis.

Meeste 100 meetri jooksu, 2,3 m/s vastutuulega, võitis jamaikalane Lerone Clarke ajaga 10,36. Teine oli Aserbaidžaani ja Türgi rekordimees Ramil Guliyev (10,44) ning kolmas Marek Niit (10,73). 200 meetri jooksus võidutses ajaga 20,86 Ramil Guliyev Türgist, teine oli jamaikalane Lerone Clarke (21,23) ning kolmas David Bolarinwa (21,83) Suurbritanniast.

Meeste kaugushüppes jõudsid 8 meetrini kaks sportlast: Marcos Chuva Portugalist sai viimasel katsel kirja 8.34 ning prantslane Salim Sdiri hüppas esimesel katsel täpselt 8 meetrit. Järgnesid Venemaa esindaja Pavel Shalin (7.91) ning lätlased Elvijs Misans (7.88) ja Janis Leitis (7.86). Eestlastest oli parim Jaanus Uudmäe tagasihoidliku tulemusega 7.32. Kõrgushüppe kolmikvõit läks Venemaale. Esikoha võitis Nikita Anishchenkov (2.26), valitsev maailmameister Yaroslav Rybakov leppis tulemusega 2.20 ning kolmas oli Roman Evgeniev (2.16).

Odaviskesektoris toimus tihe võistlus Eesti paremiku vahel, millest väljus uue isikliku rekordiga (81.56) võitjana Risto Mätas. 80-meetri meeste sekka lisandus Marko Jänes, kelle uueks tippmargiks on 80.33. Kolmas oli Mihkel Kukk tulemusega 80.07.

Kettaheite võitis Gerd Kanter tulemusega 65.46. Järgnesid Märt Israel (62.90) ning austraallane Benn Harradine (62.11). Kuulitõukes võttis esikoha lätlane Maris Urtans tulemusega 19.47, teine oli Andrey Borodkin (19.09) ukrainast ning kolmas venelane Pavel Sofin (19.03).

Võistlusõhtu tulemustega saab tutvuda siin.