Eesti talisurfarid võtsid Võrtsjärvel kuus maailmameistrivõistluste medalit

Sigrid Koorep
, reporter
Tõnis Salong võttis maailmameistrivõistlustelt kuldse medali koos maailmameistritiitliga lumelauakelkude GPS kiirussõidus. Foto: Erakogu

Ilmataat lõpetas Võrtsjärvel tänaseni kestma pidanud talisurfi maailmameistrivõistlused WISSA 2016 plaanitust päeva võrra varem ja maailmameistrid kuulutati välja reede õhtul. Eesti talisurfarid jätsid koju kuus maailmameistrivõistluste medalit, mille hulgas on kolm hõbedat, kaks pronksi ja Tõnis Salongi kuld koos maailmameistritiitliga lumelauakelkude GPS kiirussõidus.

Talisurfi maailmameistrivõistlustel WISSA 2016 õnnestus vaatamata kevadistele ilmaoludele sooritada maksimumilähedane arv võistlussõite. Reedese, neljanda võistluspäeva katkestas aga pärast paar tundi kestnud sõite järvejääle tekkinud suur, mitme meetri laiune jäälõhe purjelauakelkude võistlusalal. Ohutuse tagamiseks lõpetati kogu võistlus, kuid vaatamata sellele olid peavõistlusjuht Madis Ausman ja lohede võistlusraja peavõistlusjuht Olga Shcherbakova Novosibirskist võistlusega väga rahul.

Purjelaua klassis tõi Eestisse maailmameistrivõistluste hõbeda naiste arvestuses Annika Valkna ja slaalomisõidu veteranide arvestuses pronksi Valeri Filippov. Lühirajasõidu kulla võttis ülekaalukalt lätlane Aleksandrs Leontjevs ja kolmanda koha sai leedukas Paulius Voveryse järel poolakas Janmarek Maszkiewicz. Parima eestlasena tuli 53 sportlase hulgas rajasõidu kuuendaks Artur Gross. Veteranide arvestuses sai rajasõidus hõbeda Rein Raud. GPS kiirussõidus tõi purjelauaklassi arvestuses maailmameistritiitli Eestisse Tõnis Salong, kelle maksimumkiiruseks mõõdeti 72,7 kilomeetrit tunnis ning hõbeda sai Annika Valkna, kes jäi Salongist vaid napilt aeglasemaks – tema sai parima kiirusena kirja 72,13 kilomeetrit tunnis.