Madis Luik
, reporter
Saara Orav
Saara Orav Foto: Kris Süld

Eesti noored tennisemängijad osalesid nädalavavahetusel Ameerika Ühendriikides kõrge tasemega prestiižikal Eddie Herri turniiril, kus viljandlanna Saara Orav jõudis parima Eesti esindajana U-14 mõõduvõtul poolfinaali ning lõpetas võistluse kolmanda kohaga.

Viljandi tenniseklubi kasvandik Saara Orav jõudis turniiril poolfinaali, kus kohtus ameeriklanna Margaryta Bilokiniga. Paraku turniiri võidu nimel Orav mängida ei saanud, sest Biolkin võitis kohtumise 6:4, 6:3.

Viljandlanna alistas turniiri teises ringis kahes setis 6:3, 7:5 esimese asetusega argentiinlanna Maia Haumulleri. Seejärel pidas Orav kaks rasket otsustava setiga mängu: 16 parema hulgas võitis ta 4:6, 6:3, 6:3 Iisraeli neiut Darya Shvartsmanni ja veerandfinaalis 4:6, 6:3, 7:5 rumeenlannat Carmen-Roxana Manud.

Saara Orav ja teised Eesti noored jätkavad võistlusturneed Ameerikas.

Eddie Herri rahvusvahelised noorte meistrivõistlused on olnud hüppelauaks professionaalsesse võistlustennisesse sellistele maailmanimedele nagu Roger Federer, Maria Šarapova, Andy Roddick, David Nalbandian, Jelena Jankovic ja Ana Ivanovic.