Tarvastu jalgpallurid võitsid neljanda liiga finaali

FC Tarvastu meeskond võitis Eesti jalgpallimeistrivõistluste neljanda liiga turniiri. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Pühapäeval Wismari staadionil peetud neljanda liiga finaalis alistas FC Tarvastu tulemusega 5:1 Tallinna FC Eston Villa.

Mullu meistrivõistlused pooleli jätnud ning seetõttu tänavusel turniiril neljandasse liigasse kuulunud FC Tarvastu võit liiga finaalis võõrustaja üle oli veenev.

Tarvastu valla meeskond avas väravakonto 30. mänguminutil Rauno Meistri tabamusest. Tõsi, minut hiljem võrdustasid Eston Villa mängijad seisu ning 1:1 viigiga avapoolaega ka lõppes.

Teisel poolajal võtsid Viljandimaa mehed mängu täielikult enda kontrolli alla. Kohtumise 53. minutil viis Tairo Orav FC Tarvastu juhtima ja kümmekond minutit hiljem kasvas meie meeskonna edu Priit Pärnpuu tabamusest. FC Tarvastu 4:1 eduseis sündis 76. mänguminutil võõrustajate omaväravast ning kohtumise lõpptulemuse, 5:1, tõi vahetusest mängu sekkunud Genri Pähnapuu tabamus.

FC Tarvastu meeskond võitis tänavuse neljanda liiga lõuna grupi, kus ta võrdsete punktide juures edestas parema omavaheliste mängude tulemusega SK Suure-Jaani Unitedi.

Finaali pääsemiseks tuli FC Tarvastul pidada maha võidukas poolfinaal. Nädalataguses kohtumises olid Viljandimaa mehed 3:2 üle liiga lääne grupi võitnud Pärnu JK Poseidon Nirvaana meeskonnast.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste juhendi järgi on tuleval hooajal õigus kolmanda liigaga liituda nii FC Tarvastul kui SK Suure-Jaani Unitedil. Seega võib tuleval aastal meistrivõistluste kolmanda liiga lõuna grupi turniiril osalemas näha kolme Viljandimaa võistkonda, sest seal ootab uusi tulijaid SK Tääksi esindus.

Allpool avanevas aknas on liiga finaalkohtumine järelvaadatav.