Kertu Klettenberg sai maailmakarikasõidus kolmanda koha

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kertu Klettenberg hobusel Ulrike R teenis Kesk-Euroopa takistussõidu maailma karikavõistluste sõidul kolmanda koha. Foto: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Pühapäeval Saku suurhallis sõidetud «Tallinn International Horse Show» põhiala, Kesk-Euroopa liiga takistussõidu maailmakarikaetapi võitis Alexandr Belekhov hobusega Bivaldi Venemaalt. Eesti parimana sai kolmanda koha Kertu Klettenberg ratsul Ulrike R.

Kokku pääses kõrgusel kuni 160 sentimeetrit peetud Alexela GP-l ümberhüpetele kaheksa sportlast, kellest kolm läbisid ka need karistuspunktideta. Kiireimat sõitu näitasid ümberhüpetel Belekhov ja Bivaldi, kindlustades sellega ka maailmakarika etapi võidu. Teise koha said vähem kui sekundi võrra hiljem finišeerinud Vital Dziundzikau ja Carimbo, kes esindasid Valgevenet. Kolmandaks tuli omakorda vaid seitse sekundisajandikku aeglasema ajaga Kerttu Klettenberg hobusel Ulrike R.

Maailmakarika etapile eelnenud kiirusparkuuri kõrgusel 135 sentimeetrit võitis Gunnar Klettenberg hobusega Bettebalia. Teise koha võttis Venemaa sportlane Aleksandr Belekhov hobusega Quincy 127. Kolmandaks sõitsid end Vladimir Beletskiy ja Griffone.

Noorte hobuste ümberhüpetega parkuuris kõrgusel 125/130 sentimeetrit sai võidu Leedu sportlase Matas Petraitise juhitud Dorena Z. Teise koha sai Kätlin Sehveri hobune Envoque WV ning kolmanda Gunnar Klettenbergi Vivaldi.