Haige jalaga startinud viljandlanna pingutas lõpuni

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Heleene Tambet
Heleene Tambet Foto: Mallor Malmre / Scanpix

Juuni keskpaigast alates põlvepõletikuga hädas olev viljandlanna Heleene Tambet jooksis 23-aastaste Euroopa meistrivõistlustel 10 000 meetri jooksu küll lõpuni, kuid jäi viimasele kohale.

Võitjale kaotas ta reede õhtul Kadrioru staadionil ligi neli minutit ning oma isiklikule rekordile üle kahe minuti.

Tambet nentis juba enne starti, et hooaja peamine eesmärk oli tal küll kodune tiitlivõistlus, kuid selleks valmistumine sai just lõpuosas suure tagasilöögi. Mõni päev enne jooksu ütles ta, et tema suurim eesmärk on minna starti ja joosta iseenda eest. Haige põlv ei lubanud tal seada endale mingeid eesmärke ega anda poolehoidjatele lubadusi.