Nõustajad aitavad taotlust vormistada

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
e-PRIA logo.
e-PRIA logo. Foto: PRIA

Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistuse konsulendid pakuvad nagu eelmiselgi aastal otsetoetuste taotlemise perioodil koostöös PRIA-ga e-PRIA kasutamise juhendamist pindala- ja loomakasvatustoetuste taotlemisel.

19. juunini saavad kõik pindala- ja loomatoetuste taotlejad tasuta e-PRIA kasutamise juhendamist Eesti põllu- ja maamajanduse nõuandeteenistuse konsulentidelt ja maakondlikest nõuandekeskustest.

Konsulendid juhendavad kõiki põllumajandustootjaid, põllumajandussaaduste töötlejaid ja turustajaid ning teisi maapiirkonnas tegutsevaid ettevõtjaid ja isikuid, kes soovivad oma taotlusi ja dokumente esitada e-PRIA kaudu, kuid pole seda keskkonda varem kasutanud või on sellega hätta jäänud. Samuti saavad teenust pakkuvate konsulentide ja maakondlike nõuandekeskuste arvuteid oma taotluse täitmiseks ja esitamiseks kasutada need, kellel kodus pole arvutit või internetiühendust.

Taotlejaid juhendatakse mitmesuguste e-PRIA teenuste kasutamiseks, kuid eelisjärjekorras oodatakse juhendamisele neid inimesi, kes soovivad selle keskonna kaudu taotleda pindala- ja loomakasvatustoetusi. Konsulentidest juhendajate abiga saab PRIA kliendiks registreerida ja oma registriandmeid muuta, joonistada põlde ja niite, muuta põllumassiivide piire ja deklareerida maastikuelemente ning täita ja esitada taotlusdokumente.

E-PRIA juhendamise saamiseks tuleb pöörduda kohaliku juhendamisteenust pakkuva konsulendi või nõuandekeskuse poole ja broneerida endale sobiv aeg. Aja broneerimine on vajalik eelkõige selleks, et vältida järjekordade teket. Ühele kliendile on arvestatud keskmiselt kaks tundi. Juhendajate kontaktid ja lahtiolekuajad leiab siit või PRIA maakondlikust teenindusbüroost. Soovitav on konsulendi poole pöörduda võimalikult varakult.

Juhendamisele minnes tuleb kindlasti kaasa võtta kehtiv ID-kaart ja teada selle paroole, vajadusel uuendada enne oma ID-kaart või paroolid kodakondsus- ja migratsioonameti büroos. E-PRIA kasutamiseks sobib ka Mobiil-ID. Samuti kiirendab e-PRIA juhendamist ja taotluse täitmist see, kui taotleja teab juhendamisele tulles oma maade katastritunnused või põllumassiivinumbreid ja eelmisel aastal paberil taotluse esitanutel on kaasas esitatud taotluse koopia. Konsulendid soovitavad omalt poolt veel kõigil klientidel varuda juhendamiseks aega, mõistmist ja kannatust, sest esimesel korral võib põldude sissejoonistamine ja taotluse täitmine võtta aega.

Taotlust on e-PRIA kaudu parem esitada seepärast, et portaal teavitab kohe taotluses esinevatest puudustest ja tekkinud vigadest, ning saab olla kindel, et taotlus on korrektne ja taotlussummat ei hakata tagantjärele vähendama hooletusest tingitud vigade tõttu. Lisaks on järgmisel aastal lihtsam oma taotlusvormi täitma hakata, sest ühes kohas on koos kogu maade ja taotlustega seonduv info. E-PRIA kaudu esitatud taotluste menetlemine on kiirem ja toetuste väljamakseid alustatakse e-PRIA kaudu laekunud taotlustest. Edaspidi on võimalik teha oma toimingud endale sobival ajal, ei pea arvestama PRIA maakondlike büroode lahtiolekuaegadega ega kulutama kiirel põllutööde perioodil tunde järjekorras seismisele.

Uue perioodi rakendamisega kaasnevate uuenduste tõttu on tänavu põllumajanduse otsetoetuste taotlemise aeg 7.–25. mai, hilinenult saab taotlusi esitada 19. juunini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles