Hansarõiva õmblemine annab kitarristi sõrmeotsad

Margus Haav
, kultuuriajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Marko Saarm / Sakala

Paastumaarjapäeval purjetas 23 uhketes, äsja nõelasilmast tulnud hansariietes naist kleidisabade lehvides Viljandi lossimägedesse piltnikele poseerima.

See oli juba teise hansarõivaste valmistamise kursuse pidulik finaal. Kursuse korraldas Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakond koostöös Viljandi muuseumi ja Bonifatiuse gildiga. Selle käigus said kõik käsitööhuvilised üle Eesti endale ise ajastutruud hansarõivad või -kostüümid õmmelda. Rõivas ja kostüüm erinevad teineteisest selle poolest, et rõivas on üleni käsitsi õmmeldud, kostüüm aga masinaga.

Kursusel tutvuti põhjalikult XIII–XVI sajandi moe ajaloo ja arenguga. Koolitajad olid kogenud õppejõud Katrin Koch-Maasing, Lea Maling ja Monika Pill. Kokku tulid väga erinevaid ameteid pidavad hansahuvilised: käsitööõpetajad, politseiametnik, teadlane, teletöötaja ja koduperenaine.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles