Viljandi hokiklubi jäi Jõgevale alla

Sakala

Kolmapäeva õhtul kohtus Viljandi hokiklubi meeskond Tartu liigas Viljandi jääväljakul Jõgeva Pedja esindusega ning kaotas 4:6, kusjuures pooled väravad sündisid mängu viimasel viiel minutil.

Mõõduvõtt läks ametlikult kirja Jõgevalt kahe viisikuga Viljandisse sõitnud meeskonna kodumänguna, sest Jõgeva väliliuväljakul sooja ilma tõttu jääd ei ole.

Külaliste terav algus

Samad meeskonnad olid Viljandis vastamisi ka detsembri algul. Siis võtsid viljandlased paljuski tänu Ardi Lillemäe kübaratrikile 5:3 võidu.

Seekord alustasid külalised teravamalt ning pisut vähem kui kolm minutit pärast avavilet oli litter Viljandi meeskonna väravas. Ent kõigest paar minutit hiljem, kui Andri Reiman suunas lähiviskega vastaste väravavahi selja taha Margo Puskarenko söödetud litri, oli seis taas viigis.

Avapoolaja keskel kasvatasid külalised oma edu koguni kaheväravaliseks, ent Puskarenko tabamus enne poolajavilet lasi meeskonnad puhkama vastaste 3:2 eduseisuga.

Niisugune tulemus püsis tablool peaaegu kogu teise poolaja. Mõnekümnepealise pealtvaatajaskonna rõõmuks suutis kolme viisikuga mänginud Viljandi meeskond neli ja pool minutit enne kohtumise lõppu seisu võrdsustada. Mihkel Peipsi hea eeltöö konverteeris väravaesises saginas protokolli Ragnar Soo.

Kõigest poolteist minutit hiljem rõkkas Viljandi meeskonna pink ekstaatiliselt, sest kahe poolaja vahel kaitsjast ründajaks edutatud Peeter Koval saatis litri täpse viskega mõnelt meetrilt otse vastaste värava ristnurka.

Sel hetkel jäi mängida veel kolm minutit ning Viljandi esindus näis võidust kinni hoidvat. Paraku suutsid pisut kogenumad vastased iga järelejäänud minutiga ühe litri Viljandi meeskonna väravasse toimetada.

Väravavaht võeti välja

Viimane neist lendas juba tühja võrku, sest püüdes sellest mõõduvõtust vähemalt viigipunkti päästa, asendas kogu kohtumise ilusaid tõrjeid teinud väravavahti Vahur Toomsalut platsil kuues väljakumängija.

Viljandi esindus mängis distsiplineeritult ja hästi, ent vastased väärisid ning ilmselt ka tahtsid seekord võitu rohkem. Üha tugevamalt annab tunda see, et viljandlastel puudub treener, kes aitaks kohtumise vältel leida ja ära kasutada nõrku kohti vastaste mängujoonises.

Viljandi meeskond jätkab neli vooru enne Tartu liiga lõppu kümne meeskonna konkurentsis üheksandal kohal. Järelejäänud kohtumised peaksid kõigi eelduste kohaselt aset leidma Tartu Lõunakeskuse jääl.